Барај
15.
Mar
2021
БЛОГ

Во недостаток на гламурозните настани на кои бевме навикнати, во овој период на светска пандемија, повеќе од среќни бевме кога на социјалните мрежи ги погледнавме познатите момци и девојки облечени во неодоливи комбинации како блескаат на доделувањето на годинешните Греми награди.

12.
Mar
2021
БЛОГ

Иако температурите деновививе и не се баш пролетни, тоа не значи дека најубавата сезона не е на прагот. Во исчекување на поведри и потопли денови, правиме селекција на најстилските парчиња за топлата сезона што доаѓа и се инспирираме од познатите девојки и како тие ги комбинираат.

 

11.
Mar
2021
БЛОГ

Нејзиниот шарм и слободен дух беа доволни за да знаеме дека таа одлично ќе се вклопи со сите останати прекрасни лица од нашата кампања, а подеднакво добро ќе ги прикаже и парчињата од новите колекции на нашите брендови.

 

10.
Mar
2021
БЛОГ

За време на снимањето на кампањата, имавме можност да направиме и куси интервјуа за нашиот блог со сите прекрасни лица со кои се дружевме, а серијата објави ја започнуваме токму со неодоливата Сара Јо чиј неприкосновен карактер и неверојатен шарм освојуваат на прв поглед.

09.
Mar
2021
БЛОГ

Во новата, топла сезона, уште повеќе ги шириме хоризонтите и со нас на пат ги водиме прекрасните Дуња Јованиќ и Сара Јовановиќ како совршени претставнички на она што значи харизма, шарм, слобода и уникатно чувство за мода.

08.
Mar
2021
БЛОГ

Постои ли подобар начин за одбележување на Интернационалниот ден на жената, од интервјуто на две исклучително храбри жени кои говорат за тоа колку е важно да се чуе гласот на дамите и тие никогаш да не бидат замолчени?

05.
Mar
2021
БЛОГ

Во пресрет на денот кога само се потврдува колку голема улога имаат дамите во општеството, Fashion Group дополнително им го разубавува денот со исклучителни промоции на кои ниту една нема да остане рамнодушна.

03.
Mar
2021
БЛОГ

Токму поради тоа и за да ви ја олесниме потрагата по совршениот подарок, создадовме колекција во која сместивме стилски и уникатни подароци за 8 – ми март од кои знаеме дека ќе го одберете вашиот фаворит.