Барај
%
×
Mango Man New Collection

Парчиња скроени за безвременски комбинации!

Најчести прашања

Да имаме. Деталниот приказ за нашите продажни салони може да го најдете овде.

Да, секако дека можете да замените производ или едноставно да ни го вратите, а ние да Ви ги вратиме средствата.  Во случај на враќање на производ и поврат на средства на купувач кој претходно платил со платежна картичка, а без оглед на причината за враќање, ФЕШН ГРУП има обврска враќањето на средства да го изврши исклучиво преку VISA, EC/MC и Maestro, што значи дека банката на барање на продавачот ќе изврши поврат на средствата на сметката на корисникот на картичката.  Додека за поврат на средства за производ платен по достава, на фактура, потребно е да не известите на телефонскиот број  071297676 или да ни испратите маил на info@fashiongroup.com.mk  каде ни испраќате и податоци за вашата трансакциска сметка, а ние испраќаме курир за преземање на производите од кај вас и откако ќе ни бидат вратени во продавница, ви ги рефундираме средствата на вашата трансакциска сметка, која претходно сте ни ја испратиле како информација. Трошоците за замена на производи се на товар на купувачот, освен кога купувачот купувачот добил неисправен или погрешен производ.

 

Доставата чини 150 денари, но не се наплаќа доколку нарачката Ви е над 3.000 денари.

Испораката се врши од 3-5 работни дена.

*Поради ситуацијата со Ковид-19, рокот на испорака е можно да биде пролонгиран.

Процесот на нарачување е едноставен. Можете да си го нарачате посакуваниот производ во неколку едноставни чекори. Регистрирајте се на нашата страница и пополнете ги сите потребни полиња со вашите лични податоци, адреса на достава, и телефонски број за курирот да може да Ве контактира. Одберете го посакуваниот производ, селектирајте ја бојата, големината и количината, а потоа кликнете врз копчето “Додади во кошничка” и продолжете со разгледување. Кога ќе завршите со разгледување кликнете врз нацртаната кошничка горе во десниот агол. Тука можете да го одберете начинот на креирање на нарачка, да нарачате без да сте регистрирани, да се најавите или регистрирате, го одбирате и начинот на плаќање, а можете да внесете и забелешка.

Кликнете на “Најави се”, и потоа на линкот “Ја заборави лозинката?” Внесете ја вашата е-маил адреса на која сакате да Ви пристигне линк за замена на лозинката.

Начинот на кој можете да го вратите и/или рекламирате производот можете да го најдете овде.

Може на два начина:
-со фактура (се плаќа на курирската служба по испорака на купените производи) и
-со кредитна картичка.