Барај
Колекција Winter Essentials: Стоплени и стилски со колекциите на Fashion Group!
БЛОГ

Колекција Winter Essentials: Стоплени и стилски со колекциите на Fashion Group!

 

Новата година се чини ги донесе најстудените денови оваа зима, а тоа апсолутно подразбира инвестиција во топла јакна и обувки, ако истото досега не го направивте.

 

 

Познатите брендови на Fashion Group во својата понуда и оваа зима ги имаат најстилските модели кога станува збор за јакни и зимски обувки, изработени од најквалитетните материјали, сосема соодветни за температурите со кои се соочуваме. Ние ги сместивме сите тие стилски и ултра топли парчиња во една колекција едноставно наречена „Winter Essentials“ од која можете да ги одберете сите ваши фаворити.

 

 

Кога станува збор за квалитетна јакна со која ќе уживаме во секој студен ден од зимата, тогаш дефинитивно прво помислуваме на некоја долга со која навистина ќе се стоплиме, а потоа истата да биде супер стилска за правење на уште подобри комбинации.

Спојот на квалитетен материјал, естетиката со која се изработени, едноставниот крој и тренди изгледот се само некои од работите што треба да ги земете предвид кога купувате јакна како еден од зимските модели што секогаш е на пиедестал.

Покрај тоа што навистина ќе се стоплите, бидете сигурни дека ќе изгледате супер шик во секојдневните комбинации за на работа, но и за сите оние посебни пригоди кога сакате нешто повеќе од изгледот.

 

 

 

Во понудата на омилените брендови на Fashion Group авантуристите ќе ги најдат и сите оние модели на јакни соодветни за уживање во скијачката сезона, но и чизмите со кои нема да пропуштат ниту еден од забавните снежни денови.

Секако, оваа зима не ги забораваме ниту оние модели на капути кои неодоливо потсетуваат на слатки мечиња, па ако сте од оние кои не обожуваат јакни, истите се сосема соодветна замена дури и во време на минусните температури. 

Било кој од споменатите модели погоре, во комбинација со топол шал и шик капа, ќе ви ги направи зимските денови поомилени од кога и да е. Она на што не смееме да заборавиме е дека голем дел од понудата на брендовите на Fashion Group во моментов е на сезонско намалување, па побрзајте и максимално искористете ја зимата за уживање носејќи ги најтоплите парчиња!

 

 

 

 

 
 

 

 
14.01.2022.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

24.
Jan.
2022.
БЛОГ
Откако во првата бременост секојдневно беше инспирација за многу девојки кои беа во исчекување, прекрасната Рози Хантингтон-Вајтли се чини блесна со комбинац...
21.
Jan.
2022.
БЛОГ
Веројатно веќе знаете дека во тек се сезонските намалувања во чии рамки можете да си ги набавите сите оние парчиња што толку ги чекавте по супер цени, а дел ...
18.
Jan.
2022.
БЛОГ
Одвојте време за супер шопинг и посетете ги продавниците на Guess, Fashion&Friends, Levi’s и Dan John каде токму од денеска, 18.01, намалувањата до...
12.
Jan.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние кои обожуваат слободното време да го пополнуваат гледајќи серии на Нетфликс, тогаш сигурно ја погледнавте новата, едноставно наречена „...
10.
Jan.
2022.
БЛОГ
После сите прекрасни празници и уживање во слободните денови, можеби е вистинско време полека да се подготвиме за сите оние обврски што нè чекаат. &...
04.
Jan.
2022.
БЛОГ
Оваа зима, девојките обожуваат да прават all white комбинации, па така многу често на Инстаграм профилите на познатите дами можеме да видиме стајлинг со шик ...
31.
Dec.
2021.
БЛОГ
Иако постојано си потврдуваме дека тоа е така, правејќи рекапитулација на сето она што го направивме изминатата година кога се блоговите во прашање, забележа...
30.
Dec.
2021.
БЛОГ
Иако и главната актерка не нè изневери, сепак, многумина ќе кажат дека вистинската ѕвезда кога се стилските комбинации во прашање, во втората сезона E...
28.
Dec.
2021.
БЛОГ
На само неколку дена од почетокот на новата година и уживање во одбирањето на комбинации за новогодишната ноќ, девојките полека, но сигурно почнаа да ги прав...
23.
Dec.
2021.
БЛОГ
Како и секоја година, така и оваа, ви ја олеснуваме потрагата по најстилските парчиња со наш избор на највпечатливите за кои со сигурност знаеме дека ќе ви п...