Барај
Животот е колоритен со новата колекција на Desigual
БЛОГ

Животот е колоритен со новата колекција на Desigual

 

 

 

Откако направија вистински бум со соработката со познатиот дизајнер Естебан Кортасар кој за Desigual создаде парчиња полни боја и принтови по што е и познат, дизајнерите на брендот го „дотераа“ Малума за насловната на шпанското издание на Cosmopolitan.

Во истиот стил, тие ја презентираа и нивната нова колекција повторно посветена на сите оние со 100% уникатно чувство за мода и истенчен стил, бидејќи токму тие луѓе се и нивната публика.

Сосема медитерански во духот, брендот повторно понуди навистина единствени креации кога е топлата сезона во прашање, преточени во куси впечатливи фустанчиња, оригинални костими за капење, наметки и маички на куси ракави, а оваа среда, го прогласуваме за бренд на неделата. 

Како и досега, така и овојпат, брендот со колекцијата успева да го извлече најдоброто од своите клиенти, оставајќи им простор да ја истакнат својата креативна страна.

Од брендот истакнуваат дека и за оваа колекција инспирација повторно е Медитеранот и сите убавини што тој ги носи со себе, неговите бои и воопшто, уникатното чувство кога го уживате.

Сите парчиња неодоливо потсетуваат на оптимизам, а истите ви даваат и бесконечни можности за комбинирање со други парчиња, во оние денови кога сакате да го смирите нивниот колорит.

Секако, брендот повторно нуди исклучително добар избор на чанти и паричници по кои и досега е познат, како едни од омилените на уникатните дами ширум светот.

Како и секоја друга, така и оваа колекција на Desigual е ултра привлечна, но за оние кои уживаат да бидат поинакви од другите и никогаш слепо да не ја следат толпата.

Ова лето, бидете исклучително креативни комбинирајќи ги парчињата на Desigual кои можете да ги најдете онлајн на Fashion Group, како и во продавницата на Fashion&Friends во Скопје Сити Мол.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                 

02.06.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

27.
Jul.
2021.
БЛОГ
Покрај облеката што е наменета специјално за нив, благодарение на трендовите изминатиот период, бремените дами можат да најдат нешто за себе и во регуларните...
23.
Jul.
2021.
БЛОГ
И официјално, на 30 – ти јули можеме да ја прогласиме фестивалската сезона за отворена и со големо задоволство да ви го најавиме концертот на единствен...
21.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сакајќи овие разговори да ги изнесеме и надвор од канцеларија, решивме да направиме заедничка дружба на која нашите најмили би се запознале и тоа би било неш...
19.
Jul.
2021.
БЛОГ
Џеси Буш е дефинитивно една од најпознатите инфлуенсерки на денешницата за која медиумите многупати пишуваа дека може да го продаде било кое парче седејќи во...
15.
Jul.
2021.
БЛОГ
Одберете ги вашите фаворити и уште денеска, посетете ја продавницата на Superdry во Скопје Сити Мол или погледнете ги сите производи кои се дел од намалување...
14.
Jul.
2021.
БЛОГ
Додека сè уште трае намалувањето, сега е време да ги одберете најубавите модели во кои ќе го поминете остатокот од летото и целосно ќе им се препуштит...
12.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сосема очекувано и повеќе од потребно, за црвениот килим дамите одбраа некои од најубавите креации што можете да си ги замислите, а совршен беше моментот што...
07.
Jul.
2021.
БЛОГ
Речиси 18 месеци од последната недела на Висока мода во Париз, возбудата во овој град од 5-ти до 8-ми јули е на највисоко можно ниво како резултат на првите ...
06.
Jul.
2021.
БЛОГ
Ако оваа сезона ги барате совршените маички на куси ракави, но и сакате навреме да се подготвите за следната сезона и да ги набавите најстилските дуксери и ј...
05.
Jul.
2021.
БЛОГ
Прекрасната инфлуенсерка и долгогодишен модел со навистина интересна животна приказна, е една од најголемите обожавателки на брендот Mango, па речиси секојдн...