Новости

Втора серија фотографии од соработката Каролина Гочева и MANGO

13.08.2019.

Во пролетта цутат најубавите цвеќиња...  А, пролетното будење го најавуваме во највпечатливата боја за сезоната. @karolinagocheva
 
Овој пат се работи за комбинација која е одлична за меѓусезонско, модерно облекување.

Фуксијата која доминира како боја е одлична за да го долови вистинското пролетно расположение кое владее деновиве. Здолниште со разигран принт и капут одличен за дневни и вечерни излегувања, а сето тоа дополнето со металик патики и ултра впечатливи обетки.

Совршена комбинација за урбан и во исто време женствен изглед.

Остави коментар

Останати коментари

  • Sara
    Sara

    Fashion is art

    06.11.2019. 11:02
string(0) ""
string(0) ""