Барај
Најдобрите блогови за 2021: Вистинските приказни, секогаш омилени!
БЛОГ

Најдобрите блогови за 2021: Вистинските приказни, секогаш омилени!

 

Иако постојано си потврдуваме дека тоа е така, правејќи рекапитулација на сето она што го направивме изминатата година кога се блоговите во прашање, забележавме дека секогаш вистинските и искрените приказни доаѓаа на прво место.

 

 

Токму така и треба да биде, тоа нѝ беше и единствената цел, до вас да ги доближиме сите омилени личности и трендови во кои ние веруваме, а знаевме дека и вам ќе ви се допаднат.

Сосема на крај на годината, ви ги претставуваме најомилените ваши блогови кои дефинитивно ни се почетна точка за следната година, да ви презентираме уште подобри содржини.

 

 

Очекувано, приказните за кампањите на Fashion Group и фотографиите со кои ги одбележавме истите се најдоа на првите места, а и не можеме да бидеме порадосни за тоа, земајќи ја предвид енергијата и трудот што го вложивме за истите да ви се допаднат.

Иако пандемиска, изминатата година беше навистина возбудлива на свој начин, претставувајќи ни услови за работи кои не ги познававме, но сепак, успеавме да ги прифатиме и да го „извадиме“ најдоброто од ситуацијата.

 

 

Снимајќи кампањи во исклучително тешко време за сите, сè со цел да бидеме дел од новата реалност во која требаше да научиме поинаку да се радуваме, наидовме на неверојатни луѓе со фантастични карактери и светски кариери за кои и повеќе од драго ни е што оставија белег во нашата работа изминатата година.

Разговаравме со еминентни лица кои на свој, посебен начин говореа на зададената тема за која сметавме дека е од огромна важност во дадениот момент, а направивме и интервјуа со некои од вашите омилени личности за кои добивме навистина позитивен фидбек.

 

 

Успеавме да споиме некои од најубавите дами во Македонија и да создадеме приказна за која сме и повеќе од среќни што после толку месеци остана да сведочи за обновените пријателства, за вистинската убавина на жените одвнатре, за сето она што тие значат за општеството.

Ве потсетивме и колку се значајни редовните прегледи во време кога единствено здравјето треба да нѝ е приоритет, но и ви прикажавме една сосема поинаква кампања во која ги вклучивме „Нашите деца“ со цел уште еднаш да се потсетиме дека иднината им останува токму на нив.

 

 

 

Крајот на годината за нас го одбележаа отворањето на новите продавници во East Gate Mall кои се само дел од она што ќе биде успешна приказна во следната, нова година за сите.

Сосема на крај, ви благодариме за навистина убавите реакции за новогодишната емотивна реклама со која сакавме да ја завршиме нашата година и да ви ветиме дека следната, ќе биде уште подобра за сите.

Ви благодариме за секој преглед на нашиот блог што исклучително нѝ значи, а во новата и уште поубава година, заеднички одиме во потрага по нови приказни!

Среќни празници.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

31.12.2021.
Trenutno nema komentara

Слични статии

20.
May.
2022.
БЛОГ
Се чини еден од највозбудливите периоди од годината, полн гала настани, забави и премиери како никогаш досега. По двегодишна пауза од социјалниот живот, секо...
17.
May.
2022.
БЛОГ
Дуа Липа е лице на насловната на култното модно списание Вог за месеците јуни и јули, па се чини и да нема поголема инспирација од неа оваа сезона.  
13.
May.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние што ги обожаваат скандинавските блогерки, тогаш веројатно сте слушнале за ултра стилската Пернил Тесбек, која важи за една од омилените.
10.
May.
2022.
БЛОГ
Откако подолг период малку како да подзаборавивме како изгледа една добра забава, повторно се враќаме на дружбите со пријателите и прекрасните поводи на кои ...
06.
May.
2022.
БЛОГ
Секогаш одбирајќи исклучително стилски парчиња, на церемонијата на доделувањето на наградите на истакнати луѓе во нивната професија, кралицата и една дама од...
03.
May.
2022.
БЛОГ
Утрово се чини сите ги разнежни можеби највпечатливиот момент на синоќешната Мет Гала, кога актерот Рајан Рејнолдс со вљубен поглед и аплаудираше на неговата...
29.
Apr.
2022.
БЛОГ
Секогаш полн свежи парчиња што го привлекуваат вниманието, новата колекција на Dan John повторно е одраз на она како треба да изгледа совршениот маж, со супе...
27.
Apr.
2022.
БЛОГ
Како групација, многу често говориме за големината на семејството и секогаш на било кој начин се обидуваме да ви прикажеме што за нас значи истото, па овој В...
20.
Apr.
2022.
БЛОГ
Дека секогаш најдобрите дизајнерски колекции можете да ги најдете на едно место веќе знаете, а она со што дополнително ја разубавуваме оваа среда е информаци...
19.
Apr.
2022.
БЛОГ
Сосема навреме за матурската вечер, вашата омилена модна групација Fashion Group ги претстави новите колекции на своите познати брендови, сега, пософистицира...