Барај
Новата колекција на Diesel е полна парчиња вредни за инвестиција
БЛОГ

Новата колекција на Diesel е полна парчиња вредни за инвестиција

09.06.2021.

 


Веројатно и не постојат поуникатни парчиња од оние со потпис на Diesel, а новата колекција на брендот е полна токму со такви модели.

Познат по исклучителните кроеви на фармерки и ултра урбаните дуксери, дизајнерите на брендот и овојпат претставија впечатливи парчиња во кои дефинитивно ќе се истакнете.

 

 
 

 

 

 

 

 

 

Веројатно и не постојат поуникатни парчиња од оние со потпис на Diesel, а новата колекција на брендот е полна токму со такви модели.

 

Познат по исклучителните кроеви на фармерки и ултра урбаните дуксери, дизајнерите на брендот и овојпат претставија впечатливи парчиња во кои дефинитивно ќе се истакнете.

 

Комбинацијата од тотално урбан стил со лежерен шарм и овојпат се провлекува низ целата колекција, а тимот повторно огромно внимание им посветува на материјалите.

 

Како посебни во колекцијата се провлекуваат впечатливите елеци од тексас, фустаните со интересен крој, памучните маички со кул натписи, дуксерите во интензивни бои, а овојпат се чини најголемо внимание предизвикуваат обувките.

 

Сосема различно од она на што досега навикнавме, во колекциите на брендот од пред некоја сезона сме сведоци на исклучително впечатливи обувки во јаки бои, кои предизвикаа неверојатен интерес кај публиката.

 

 

Повторно, и оваа колекција е наменета за сите индивидуалци со посебен карактер кои секогаш се истакнуваат од толпата и имаат што да кажат.

Дел од колекцијата се и шик модни додатоци, претставени преку ранци со интересен принт, пешкири за на плажа, мали торбички и стилски капи за тренди изглед и заштита од сонцето.

 Подеднакво привлечни се и моделите на долна облека за момците, кои овојпат доаѓаат во интензивни бои и неодоливи принтови.

 

Оваа среда, го прогласуваме Diesel за бренд на неделата, а на вас останува кои парче ќе го одберете и ќе го привлечете сето внимание оваа сезона, но и онаа студената што допрва доаѓа.

 

 


 

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

16.
Jun.
2021.
БЛОГ
Новата летна колекција на брендот е сè што можете да посакате за долго и топло лето, надополнето со шик модели за сечиј вкус.
15.
Jun.
2021.
БЛОГ
Производите на брендот Havaianas од денеска ќе можете да ги најдете онлајн и во продавницата на Fashion&Friends сосема навреме за да ги направите сите ко...
14.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ако сте од оние кои уживаат прегледувајќи ги профилите на познатите блогерки, тогаш веројатно досега сте ја запознале прекрасната Памела Смољаниќ или попозна...
11.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ние имавме чест да разговараме со една од нив, со прекрасната Тамара Чуприна која на уникатен начин ни ги раскажа доживувањата во улога на девојка на еден од...
08.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ако пред некое време ви ги претставивме сите стилски сандали со кои можете да направите безброј комбинации ова лето, денеска сакаме да ве запознаеме со новит...
04.
Jun.
2021.
БЛОГ
Иaко веројатно нема да биде сосема онака како што го замисливте, крајот на школската година е дефинитивно нешто на што треба да му се радувате, без оглед на ...
02.
Jun.
2021.
БЛОГ
Сосема медитерански во духот, брендот повторно понуди навистина единствени креации кога е топлата сезона во прашање, преточени во куси впечатливи фустанчиња,...
01.
Jun.
2021.
БЛОГ
Со цел да ви ја олесниме потрагата по најубавите парчиња со кои ќе ги обоите деновите, направивме шик колекција едноставно наречена „Hello June“ ...
31.
May.
2021.
БЛОГ
Со оглед на тоа што ситуацијата се чини полека се враќа во нормала, а веројатно веќе знаете дека многу наскоро повторно ќе уживаме во семејните веселби, иако...
28.
May.
2021.
БЛОГ
Денес ве поттикнуваме да за кратко ги подзаборавите “здодевните” парчиња и да се препуштите на храбрите комбинации во кој без соменение ќе остави...