Барај
Пролетните парчиња во кои ќе „живееме“ оваа сезона!
БЛОГ

Пролетните парчиња во кои ќе „живееме“ оваа сезона!

08.04.2021.

 

 

Кога размислуваме за пролетните комбинации во кои ќе уживаме оваа пролет, постојат неколку класици со кои дефинитивно нема да погрешите.

Станува збор за парчиња со претежно цветен принт што се чини никогаш нема да излезе од мода, но и парчиња во светли нијанси кои секогаш се must have.

За среќа, оваа сезона новите колекции на нашите брендови ги имаат сите овие, но и многу повеќе парчиња за кои знаеме дека ќе ви се допаднат, па ако сè уште не го подновивте вашиот плакар, сега е вистинското време за тоа.

Познатите момци и девојки кои сакаат да ги споделуваат своите пролетни комбинации на социјалните мрежи веќе уживаат во најголемиот дел од парчињата во продолжение, па тие секогаш се инспирација во оние моменти кога ќе ви недостасува.

Иако можеби температурите сè уште не се доволно високи за „покажување кожа“, сепак, сите пролетни парчиња можеме да ги комбинираме со избор од големата понуда на стилски јакни, дуксери, џемпери и што уште не.
Единствено што треба да направите е да ја поттикнете вашата имагинација и понекогаш, да се инспирирате од вашите омилени момци и девојки на социјалните мрежи.

Она што ние го направивме за да ви ја олесниме потрагата по најубавите парчиња е оваа шик колекција полна неодоливи парчиња совршени за пролет, од кои вие само треба да го одберете вашиот фаворит.

Во неа ги издвоивме највпечатливите парчиња за оваа сезона, па така, романтичарките ќе можат да одберат од магичната понуда на фустани, урбаните девојки ќе се вљубат во цветните кошули комбинирани со фармерки со висок струк, а момците пак во маичките на куси ракави со интересен принт, но и цветните кошули за сите оние денови кога сакате да се издвоите од толпата.

Како ултимативна завршница на секоја ваша комбинација речиси секогаш се јавуваат модните додатоци, па така и овојпат можете да ги најдете вашите омилени кај чантите, накитот, додатоците за коса и паричниците.

Според сите најави кога станува збор за модните комбинации, оваа пролет ќе биде сè, само здодевна не!

Имајќи го тоа на ум, овој викенд е совршен да ги посетите нашите продавници каде се запазени сите можни мерки за заштита и дистанца и да си одберете од фантастичната понуда за тренди изглед во текот на целата сезона!

 

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                               

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

05.
May.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во вашата омилена онлајн продавница Fashion Group во рамки на промоцијата Flash Deals ги ставивме најубавите парчиња за топлата сезона што е пред...
04.
May.
2021.
БЛОГ
За топлите денови што следат, брендот подготви целосно нова колекција во која вметна некои од омилените класици како поло маичките и оние со препознатливото ...
29.
Apr.
2021.
БЛОГ
За денот да е уште поубав, токму од денеска во продавниците на Fashion Group стартува празничното намалување од -30%, но и многу други промоции на вашите оми...
28.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа сезона, најстилските модни додатоци за разубавување на секоја комбинација се со потпис на Parfois од каде доаѓаат и најубавите кампањи кои повикуваат на...
27.
Apr.
2021.
БЛОГ
Овие денови се збогуваме со топлите парчиња во потемни нијанси и целосно се препуштаме на пастелната палета на бои кои секогаш потсетуваат на долги и топли п...
26.
Apr.
2021.
БЛОГ
Иако се чини дека сосема заборавивме како изгледаа ваквите настани кои во последно време се одржуваат преку разните видови на онлајн платформи, гламурот на о...
23.
Apr.
2021.
БЛОГ
За прекрасните денови што доаѓаат, направивме колекција едноставно наречена „Кежуал – шик“, токму во стилот во кој сакаме да ги поминеме сл...
22.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа година, темата е „Да ја обновиме нашата Земја“, па она за што ние денеска сакаме да разговараме е од колкава важност се и одржливите материј...
21.
Apr.
2021.
БЛОГ
Откако пред неколку дена ви ја претставивме колекцијата и фантастичните парчиња од истата, денеска се потсетуваме зошто Boss е еден од најдобрите брендови на...
20.
Apr.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во продавниците на вашите омилени брендови на Fashion Group како и онлајн, и официјално започнува меѓусезонското намалување до -30%, но и многу д...