Барај
%
×
DAN JOHN - Италијански бренд за софистицирани мажи

Нова колекција за тебе и твоите пријатели.

Носиме стилски парчиња по примерот на Дуа Липа!
БЛОГ

Носиме стилски парчиња по примерот на Дуа Липа!

 

Дуа Липа е лице на насловната на култното модно списание Вог за месеците јуни и јули, па се чини и да нема поголема инспирација од неа оваа сезона.

 

 

Облечена во најстилските парчиња на познатите светски дизајнери чија муза стана за кратко време, таа изгледа подобро и посамоуверено од кога и да е, позирајќи за фотоапаратот на модната библија.

Во интервјуто за Вог таа посочува дека е многу возбудена што конечно може да ја види реакцијата на луѓето за нејзиниот албум што го лансираше за време на ковид пандемијата и дека е посреќна од кога и да е што нејзината музика е причина толку многу луѓе да се соберат на едно место.

 

 

Објаснува колку многу време посветува на нејзините социјални проекти за чија реализација е и повеќе од возбудена, но говори и за нејзиниот стил што значително се промени низ годините.

На Интернет изданието на магазинот, можеме да ја видиме британската пејачка како одговара на фамозните 73 прашања на Вог, откривајќи многу интересни работи за нејзиниот живот.

Посочува дека е пресреќна што е на турнеја и особено возбудена за парчињата што ги носи за кои многумина коментираат дека се полн погодок. Како што самата вели, од стајлингот за нејзините концерти секогаш бара да е удобен и да прави таа да се чувствува многу добро во него.

 

 

 

Истото се чини е и случај со нејзините приватни комбинации во кои таа секогаш вметнува нешто тренди, но секогаш изгледа дека совршено се чувствува додека го носи одбраното.

За оваа сезона, таа препорачува парчиња во многу боја и внимателно одбрани додатоци што ќе ве направат поинакви од сите останати.

Некои од нејзините највпечатливи стајлинзи сезонава ги гледате низ текстот заедно со наши предлози како да останете шик цела сезона.

 

 
 

 

 
17.05.2022.
Trenutno nema komentara

Слични статии

22.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ова лето, за топлите денови да бидат уште поубави, модните трендови донесоа мноштво парчиња токму во оваа боја, совршено навреме за на плажа.
21.
Jun.
2022.
БЛОГ
Серијата инспиративни разговори ја започнуваме со Ивона Пајиќ, менаџер на продавницата на Women’secret во Скопје Сити Мол, која долги години ужива во м...
15.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако веќе ги одбравте парчињата во кои планирате да го поминете секој еден ден на плажа, време е да ги „зачиниме“ комбинациите со супер накит!
13.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако сè уште не го најдовте вистинското парче за ова лето што ќе ви го олесни правењето на сите комбинации, тогаш денеска ве запознаваме со култните бе...
07.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ви треба некое супер шик парче кое истовремено е толку елегантно, изработено од најдобрите материјали и неодоливо тренди? Тогаш, ве водиме во продавницата на...
03.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние кои секогаш сакаат уникатно парче што раскажува посебна приказна и е направено од најквалитетните материјали што некогаш сте ги виделе, тогаш...
02.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако досега момците едвај чекаа да дојде лето за да ги носат нивните омилени маички, оваа сезона, најстилските носат шик кошули на куси ракави!
30.
May.
2022.
БЛОГ
Пред вас е летна венчавка на која сакате да блеснете, а не сте сигурни каква комбинација да одберете? Новите колекции на брендовите на Fashion Group секогаш ...
26.
May.
2022.
БЛОГ
Иако официјално како сè уште да сме далеку од летото, топлото време овие денови нè натера да ја забрзаме потрагата по летните аранжмани и да го...