Барај
Camille е нашата модна инспирација за 2022!
БЛОГ

Camille е нашата модна инспирација за 2022!

 

Иако и главната актерка не нè изневери, сепак, многумина ќе кажат дека вистинската ѕвезда кога се стилските комбинации во прашање, во втората сезона Emily in Paris дефинитивно беше Camille!

 

 

Исклучително природна и апсолутно Французинка, оваа девојка ги освои срцата на многу модни брендови, иако и претходно беше супер позната во тој свет, како дел од кампањите на некои од најголемите модни куќи.

Во втората сезона на една од омилените серии за 2021 година, таа се истакнува како вистинска ѕвезда, па честопати победува кога се впечатливите стајлинзи во прашање.

 

 

Таа бира навидум едноставни парчиња, но секогаш со нешто француско во нив, а знае да ги носи како никој друг во серијата, мора да признаеме.

Почнувајќи од големи палта комбинирани со шик чизми, па сè до секси фустани кога сакате да оставите впечаток, Camille дефинитивно е нашата модна икона за годината што изминува, но и за онаа што допрва доаѓа.

 

 

 

Модната библија Вог ја прогласи за поголема модна ѕвезда од самата Емили во серијата, па веројатно не останува ништо друго освен да се согласиме со нив и да се инспирираме од нејзините стајлинзи секогаш кога ќе се двоумиме.

На речиси последниот ден од годината, ве инспирираме со некои од нејзините најдобри комбинации во серијата и ви посочуваме кои парчиња од нашите брендови совршено ќе ви прилегаат доколку ви се допаѓа стилот на Camille!

 

 

 

 

 

 

 

 

30.12.2021.
Trenutno nema komentara

Слични статии

20.
May.
2022.
БЛОГ
Се чини еден од највозбудливите периоди од годината, полн гала настани, забави и премиери како никогаш досега. По двегодишна пауза од социјалниот живот, секо...
17.
May.
2022.
БЛОГ
Дуа Липа е лице на насловната на култното модно списание Вог за месеците јуни и јули, па се чини и да нема поголема инспирација од неа оваа сезона.  
13.
May.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние што ги обожаваат скандинавските блогерки, тогаш веројатно сте слушнале за ултра стилската Пернил Тесбек, која важи за една од омилените.
10.
May.
2022.
БЛОГ
Откако подолг период малку како да подзаборавивме како изгледа една добра забава, повторно се враќаме на дружбите со пријателите и прекрасните поводи на кои ...
06.
May.
2022.
БЛОГ
Секогаш одбирајќи исклучително стилски парчиња, на церемонијата на доделувањето на наградите на истакнати луѓе во нивната професија, кралицата и една дама од...
03.
May.
2022.
БЛОГ
Утрово се чини сите ги разнежни можеби највпечатливиот момент на синоќешната Мет Гала, кога актерот Рајан Рејнолдс со вљубен поглед и аплаудираше на неговата...
29.
Apr.
2022.
БЛОГ
Секогаш полн свежи парчиња што го привлекуваат вниманието, новата колекција на Dan John повторно е одраз на она како треба да изгледа совршениот маж, со супе...
27.
Apr.
2022.
БЛОГ
Како групација, многу често говориме за големината на семејството и секогаш на било кој начин се обидуваме да ви прикажеме што за нас значи истото, па овој В...
20.
Apr.
2022.
БЛОГ
Дека секогаш најдобрите дизајнерски колекции можете да ги најдете на едно место веќе знаете, а она со што дополнително ја разубавуваме оваа среда е информаци...
19.
Apr.
2022.
БЛОГ
Сосема навреме за матурската вечер, вашата омилена модна групација Fashion Group ги претстави новите колекции на своите познати брендови, сега, пософистицира...