Барај
Девојките ги одбраа хит парчињата за 2022!
БЛОГ

Девојките ги одбраа хит парчињата за 2022!

 

На само неколку дена од почетокот на новата година и уживање во одбирањето на комбинации за новогодишната ноќ, девојките полека, но сигурно почнаа да ги прават своите прогнози за 2022 година кога се шик парчињата во прашање.

 

 

Со оглед на ретро стилот во кој ја завршуваме годината, воопшто не беше за изненадување фактот што Инстаграм следната година ќе биде преплавен токму со вакви парчиња, прикажани преку шик кошули, ѕвонести панталони, исклучително добри капути, но и додатоци кои неодоливо потсетуваат на убавите времиња.

 

 

Секако, освен парчињата во ретро стил, тренди девојките ниту следната година не планираат да се откажат од парчињата во интензивни нијанси како темно зелената која дефинитивно ја одбележа изминатата година, ниту пак од оние модели со принт како најголем предизвик за нив.

Почетокот на новата година дефинитивно ќе го одбележат и уникатните светкави парчиња наменети за празничните комбинации, но истите без двоумење ќе бидат наш сојузник во сите оние пролетни денови кога ќе посакаме да се истакнеме од толпата.

 

 

 

За оние храбрите, па и за оние кои сакаат тоа да бидат, обидете се следната година да правите шик комбинации со транспарентни парчиња, дополнително истакнати со некој кул градник одоздола и омилените фармерки со висок струк.

Судејќи според она што досега имавме можност да го видиме како прогноза од популарните девојки на Инстаграм, ние направивме мала селекција од 10 парчиња кои знаеме дека ќе бидат вистински хит следната година, па сега е вистинско време да ги одберете вашите фаворити и да почнете со одличните комбинации!

 

 

 

 

 
28.12.2021.
Trenutno nema komentara

Слични статии

20.
May.
2022.
БЛОГ
Се чини еден од највозбудливите периоди од годината, полн гала настани, забави и премиери како никогаш досега. По двегодишна пауза од социјалниот живот, секо...
17.
May.
2022.
БЛОГ
Дуа Липа е лице на насловната на култното модно списание Вог за месеците јуни и јули, па се чини и да нема поголема инспирација од неа оваа сезона.  
13.
May.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние што ги обожаваат скандинавските блогерки, тогаш веројатно сте слушнале за ултра стилската Пернил Тесбек, која важи за една од омилените.
10.
May.
2022.
БЛОГ
Откако подолг период малку како да подзаборавивме како изгледа една добра забава, повторно се враќаме на дружбите со пријателите и прекрасните поводи на кои ...
06.
May.
2022.
БЛОГ
Секогаш одбирајќи исклучително стилски парчиња, на церемонијата на доделувањето на наградите на истакнати луѓе во нивната професија, кралицата и една дама од...
03.
May.
2022.
БЛОГ
Утрово се чини сите ги разнежни можеби највпечатливиот момент на синоќешната Мет Гала, кога актерот Рајан Рејнолдс со вљубен поглед и аплаудираше на неговата...
29.
Apr.
2022.
БЛОГ
Секогаш полн свежи парчиња што го привлекуваат вниманието, новата колекција на Dan John повторно е одраз на она како треба да изгледа совршениот маж, со супе...
27.
Apr.
2022.
БЛОГ
Како групација, многу често говориме за големината на семејството и секогаш на било кој начин се обидуваме да ви прикажеме што за нас значи истото, па овој В...
20.
Apr.
2022.
БЛОГ
Дека секогаш најдобрите дизајнерски колекции можете да ги најдете на едно место веќе знаете, а она со што дополнително ја разубавуваме оваа среда е информаци...
19.
Apr.
2022.
БЛОГ
Сосема навреме за матурската вечер, вашата омилена модна групација Fashion Group ги претстави новите колекции на своите познати брендови, сега, пософистицира...