Барај
Нашиот омилен бренд слави 30 годишнина и има нова стилска колекција!
БЛОГ

Нашиот омилен бренд слави 30 годишнина и има нова стилска колекција!

 

Од неодамна на нашата групација и се придружи уште еден исклучително популарен бренд, кој години наназад важи за еден од омилените на девојките. Своевремено, одреден период Miss Sixty беше на врвот на светот со исклучителните модели на фармерки и останати парчиња кои беа дефинитивно вистинска инвестиција.

 

Денеска, брендот слави 30 години од постоењето, а нивниот квалитет и стил кај парчињата ниту за момент не се промени. Во последно време, актуелна амбасадорка на брендот е прекрасната Бела Хадид која тие ја најмија да ја промовира и нивната нова колекција која ексклузивно можете да ја најдете во продавницата на Fashion&Friends во Сити Мол.

 

Ако сте во потрага по најженствените парчиња за оваа есен, тогаш дефинитивно вреди да ги погледнете сите нивни модели онлајн и сосема подготвени да ја дочекате студената сезона која секогаш знае да биде толку возбудлива.

 

Во нивната колекција повторно ќе најдете супер шик и ултра квалитетни модели на фармерки во тренди издание, топли и стилски џемпери за бројни пригоди, памучни маички во сосема нов дух, здолништа какви што само тие знаат да создадат, но и обувки кои едноставно се олицетворение на есенските трендови. Тука не смееме да ги заборавиме ниту нивните шармантни јакни, кои оваа сезона доаѓаат со интересна должина, сосема доволна да го покажете новиот фустан или кошулка со впечатлива јака.

Како и секогаш, дизајнерскиот тим совршено внимание им посвети и на секогаш омилените парчиња на дамите, секако, фустаните, кои иако ги имаме во претежно темни нијанси, истите се неодоливи за комбинирање. За нивната 30 годишнина тие се потсетуваат на почетоците и колку нивната посветеност кон создавање на совршените фармерки за дамите била голема и уште еднаш посочуваат дека она што ја прави една жена секси, не е згодното тело, туку нешто повеќе од тоа: Моќниот ум, независноста и слободата!

Низ текстот ги гледате сите нови парчиња со потпис на Miss Sixty и со само еден клик го купувате вашето омилено!

 

 
07.09.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

18.
Oct.
2021.
БЛОГ
Со оглед на тоа што се ближи студената сезона, првото парче на кое воопшто помислуваме се топлите јакни, кои истовремено се шик, но и сосема доволни да помин...
14.
Oct.
2021.
БЛОГ
Не постои човек што деновиве барем еднаш не го изговорил името на најпопуларната серија на Нетфликс на сите времиња – „Squid Game“!  ...
12.
Oct.
2021.
БЛОГ
Многумина ќе кажат дека најголемите промени се случуваат напролет, но според нас, есента е вистинското време создадено за промени. Повозбудлива од кога и да ...
08.
Oct.
2021.
БЛОГ
„Во моментов најмалку ми треба некој што не знае што сака. Јас сум 33 годишна разведена мајка на голем син. Јас точно знам што сакам и дефинитивно знам...
06.
Oct.
2021.
БЛОГ
Оваа есен се чини повторно акцентот го стави на едноставните парчиња во плакарот, а тоа особено многу им се допаѓа на момците!
04.
Oct.
2021.
БЛОГ
Повеќе од сигурно е дека на светот не постојат постилски девојки од Французинките, а тоа се докажува од сезона во сезона кога на сите оние нови трендови, тие...
01.
Oct.
2021.
БЛОГ
Во очекување на возбудливото отворање на новиот трговски центар во градот East Gate Mall, сега е вистинско време да ви ги откриеме сите новитети што токму та...
30.
Sep.
2021.
БЛОГ
По долга пауза, деновиве во Париз се одржува една од омилените модни недели во чии рамки светски познатите дизајнери досега ги прикажале своите најдобри коле...
28.
Sep.
2021.
БЛОГ
Во неколку наврати говоревме за есенцијалните парчиња облека за оваа есен, па и воопшто, за вистинските класици што секоја дама треба да ги има во плакарот.
27.
Sep.
2021.
БЛОГ
Без разлика на тоа што мислењата за Војвотката од Сасекс, Меган Маркл сè уште се поделени, никој не може да говори негативно за нејзиниот стил.