Барај
Ова лето носиме ланчиња со хороскопски знаци од Манго!
БЛОГ

Ова лето носиме ланчиња со хороскопски знаци од Манго!

 

Ако ова лето ви требаше совршеното парче накит, ние го имаме токму тоа што го барате! Вашиот омилен бренд Манго неодамна ја промовираше новата колекција накит која се состои од ланчиња во златна нијанса со сите хороскопски знаци, сосема совршени за украсување на секоја комбинација. Истите, можат да бидат совршен подарок за вашата мајка, пријателка, сестра, но уште посовршени доколку си ги купите за себе и секогаш се потсетувате на карактеристиките на вашиот знак.

 

Ланчињата се ултра уникатни сами по себе, изработени од супер интересен материјал во неправилна, кружна форма со уникатно исцртано соѕвездие кое е дополнително украсено со колоритни циркони.

Во продолжение ги гледате сите ланчиња од колекцијата со мал потсетник зошто секој хороскопски знак е посебен и уникатен сам по себе.

*Овен

Спонтани и храбри, тие никогаш не се плашат да започнат нова авантура. Понекогаш, овие луѓе не знаат за „филтер“.

*Бик

Практични и доверливи, Биковите секогаш се еден вид оаза на смиреноста каде секогаш можеш да се засолниш. Иако знаат да бидат тврдоглави, тие најдобро ќе ве ислушаат.

*Близнаци

Бескрајната љубопитност ги води Близнаците кон тоа секогаш да сакаат да знаат повеќе. Моќта на нивната имагинација нема граници.

*Рак

Многу чувствителни. Раковите наоѓаат среќа во семејството, пријателите и домот. Тие имаат носталгична и романтична страна.

*Лав

Решителни и харизматични, Лавовите доминираат со својата личност. Секогаш имаат верба во себе и ги следат своите инстинкти.

*Девица

Не постои поголем перфекционист од Вагите. Нивната интровертна природа крие неверојатна интелигенција. 

 *Вага

Контрадикторни на површината, Вагите се екстремно емпатични и брзи по природа. Тие секогаш уживаат во друштво и се грижат за другите.

 

*Шкорпија

Шкорпиите секогаш се оние луѓе на кои може да се потпрете, интелигентни и неверојатно интересни. Тие секогаш ги прашуваат најдобрите прашања.

 

*Стрелец

Слободни и авантуристички настроени, Стрелците секогаш се во потрага по нови предизвици. За нив, исклучителна важна работа се патувањата, не само дестинацијата.

 

 *Јарец

Одговорни и смирени, Јарците нема да се одморат додека не ја постигнат својата цел. Тие секогаш сакаат да бидат најдобрата верзија од себе.

 

 *Водолија

Одличната смисла за хумор и идеализмот се карактеристиките што го дефинираат овој знак. Тие се утопични и вечни баратели на слобода.

 

*Риби

Емоциите и имагинацијата се можеби најголемите квалитети на овој знак. Чувствата се секогаш присутни во секој момент од животот.

29.07.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

14.
Sep.
2021.
БЛОГ
Откако добро нè подготвија за она што можеме да го очекуваме од вечерта, сите омилени ѕвезди во моментов се појавија на најдолгоочекуваниот настан во ...
13.
Sep.
2021.
БЛОГ
За среќа, се чини целиот настан го „извади“ единствената Џенифер Лопез која на сцената се појави како изненадување за да и ја додели наградата на...
10.
Sep.
2021.
БЛОГ
Кога говориме за модни детали, веројатно прво нешто што ви паѓа на ум се дефинитивно чантите кои од сезона во сезона стануваат сè подобри.
09.
Sep.
2021.
БЛОГ
Веројатно Hugo Boss е еден од најсофистицираните брендови во нашата групација во чии совршени парчиња нашите клиенти уживаат долги години, па сакајќи да им с...
07.
Sep.
2021.
БЛОГ
Од неодамна на нашата групација и се придружи уште еден исклучително популарен бренд, кој години наназад важи за еден од омилените на девојките.  
03.
Sep.
2021.
БЛОГ
Според првите парчиња кои веќе можете да ги најдете во продавницата на Манго или пак да ги нарачате онлајн, пред нас е студена сезона во која се чини ќе ужив...
02.
Sep.
2021.
БЛОГ
Веројатно и не се изненадивте многу кога ја погледнавте насловната фотографија, но секоја сезона ние мора да повториме дека кул девојките носат парчиња во пр...
31.
Aug.
2021.
БЛОГ
Со збогувањето со слободните денови, веќе знаеме дека пред нас е студената сезона, а со тоа и враќањето на работа, колку и да звучи тоа тешко.
30.
Aug.
2021.
БЛОГ
Долче и Габана сосема во нивен стил пристигнаа во Венеција да ја претстават нивната нова колекција во рамки на Алта Мода која можете да замислите дека беше и...
23.
Aug.
2021.
БЛОГ
По неколку месеци уживање во убавините што со себе ги носат сандалите, есента е вистинско време целосно да им се препуштиме на патиките и сите нови модели ко...