Барај
Стилски во јуни: Нова колекција на Fashion Group полна впечатливи парчиња!
БЛОГ

Стилски во јуни: Нова колекција на Fashion Group полна впечатливи парчиња!

 

 

Месец јуни можеби е еден од најубавите во годината со оглед на тоа што времето речиси секој ден е совршено за правење на стилски комбинации и уживање во одличните температури.

Со цел да ви ја олесниме потрагата по најубавите парчиња со кои ќе ги обоите деновите, направивме шик колекција едноставно наречена „Hello June“ во која ги сместивме највпечатливите парчиња од нашите брендови.

Работната недела и подготвувањето за истата секогаш знае да биде полна предизвици, па сега е полесно од кога и да е, да се подготвите и да блеснете во полн сјај.

Со оглед на тоа што решивме цело лето расположението да биде на највисоко можно ниво, боите на парчињата што ги сместивме во колекцијата се и повеќе од ведри.

Андријана: Кошула: Miss Sixty, Бермуди: Replay, Потпетици, чанта: Guess

Денис: Кошула, бермуди: Superdry, Мокасини: Timberland 

Не двоумете се и купете го омилениот зелен фустан, кошулата во интензивна розова, маичката со цветни детали за момците, но и бермудите со школки со кои дефинитивно нема да останете незабележани.

Топ, бермуди: Mango, Патики: Diesel, Обетки: Parfois

Секако, сега е вистинско време да размислите за вашиот изглед на плажа и да го искористите секој слободен миг за уживање со пријателите, а токму во оваа колекција ќе го најдете совршниот костим за капење за оваа сезона.

Истиот задолжително надополнете го со некоја наметка или уште подобро, цветна кошула, стилски сандали и впечатлив накит и слободно продолжете го денот од плажа на вечера или забава со најблиските.

Маичка, бермуди: Scotch&Soda, Папучи: Geox, Капа: Timberland 

Во продавниците на брендовите на Fashion Group ќе ги најдете вистинските парчиња за секој ден од јуни и воопшто, цело лето во можеби најубавите бои и принтови што сте ги виделе во последно време.

Секако, изборот останува на креативноста со која располагате и слободата што ја носи летото со себе, а во оваа колекција ги имате сите must – have парчиња кои знаеме дека ќе ги обожавате.

Кошула, бермуди, сандали: Mango, Обетки: Parfois

Првиот ден од месецот е совршен за шопинг!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                 

01.06.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

27.
Jul.
2021.
БЛОГ
Покрај облеката што е наменета специјално за нив, благодарение на трендовите изминатиот период, бремените дами можат да најдат нешто за себе и во регуларните...
23.
Jul.
2021.
БЛОГ
И официјално, на 30 – ти јули можеме да ја прогласиме фестивалската сезона за отворена и со големо задоволство да ви го најавиме концертот на единствен...
21.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сакајќи овие разговори да ги изнесеме и надвор од канцеларија, решивме да направиме заедничка дружба на која нашите најмили би се запознале и тоа би било неш...
19.
Jul.
2021.
БЛОГ
Џеси Буш е дефинитивно една од најпознатите инфлуенсерки на денешницата за која медиумите многупати пишуваа дека може да го продаде било кое парче седејќи во...
15.
Jul.
2021.
БЛОГ
Одберете ги вашите фаворити и уште денеска, посетете ја продавницата на Superdry во Скопје Сити Мол или погледнете ги сите производи кои се дел од намалување...
14.
Jul.
2021.
БЛОГ
Додека сè уште трае намалувањето, сега е време да ги одберете најубавите модели во кои ќе го поминете остатокот од летото и целосно ќе им се препуштит...
12.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сосема очекувано и повеќе од потребно, за црвениот килим дамите одбраа некои од најубавите креации што можете да си ги замислите, а совршен беше моментот што...
07.
Jul.
2021.
БЛОГ
Речиси 18 месеци од последната недела на Висока мода во Париз, возбудата во овој град од 5-ти до 8-ми јули е на највисоко можно ниво како резултат на првите ...
06.
Jul.
2021.
БЛОГ
Ако оваа сезона ги барате совршените маички на куси ракави, но и сакате навреме да се подготвите за следната сезона и да ги набавите најстилските дуксери и ј...
05.
Jul.
2021.
БЛОГ
Прекрасната инфлуенсерка и долгогодишен модел со навистина интересна животна приказна, е една од најголемите обожавателки на брендот Mango, па речиси секојдн...