Барај
Ја заокружуваме работната недела во најстилските комбинации за оваа сезона
БЛОГ

Ја заокружуваме работната недела во најстилските комбинации за оваа сезона

 

Иако утрото  не ни ветуваше дека ќе имаме уште еден сончев викенд, расположението секогаш може да се поправи со шопинг на омилените тренди комбинации од нашите брендови.

 

Ве поттикнуваме да за кратко ги подзаборавите “здодевните” парчиња и да се препуштите на храбрите комбинации во кои без соменение ќе оставите впечаток.

 

Животинскиот принт е можеби еден од трендовите кои суптилно се провлекува неколку сезони, но без сомнение оваа пролет е апсолутен хит кај трендсетерките.

Комбинирањето на два принта никогаш не било “пооправдано” па затоа ве охрабруваме да не се плашите од експериментирање.

Љубов на прв поглед се и оделата со цветен принт кои се совршениот избор за да изгледате беспрекорно на вашето работно место или за следната дружба со вашите најдобри пријателки.

Доколку овој викенд се одлучите за прошетка во природа или можеби кафе во омиленото маалско кафуле наш предлог за да изгледате супер тренди е комбинезон во жолта боја или малку поедностава комбинација со омилената кошула Mango искомбинирана со стилски фармерки.

Тексас фустаните се нешто кое модните блогерки го поставија на пиадестал кога станува збор за “must have”парчиња.

За да го зачините изгледот, одберете модни додатоци и чевли во интензивна боја со цел да ја истакнете вашата индивидуалност.

Девојките кои секогаш посегнуваат по пастелни нијанси, сега имаат можност да го разиграат својот изглед комбинирајќи го омилениот фустан или здолниште со патики за супер шик аутфит.

Како последно но можеби и нешто во кое секоја дама би се чувствувала беспрекорно се макси фустаните кои  будат чувство кај сите нас дека... Летото е на прагот.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                             

28.05.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

27.
Jul.
2021.
БЛОГ
Покрај облеката што е наменета специјално за нив, благодарение на трендовите изминатиот период, бремените дами можат да најдат нешто за себе и во регуларните...
23.
Jul.
2021.
БЛОГ
И официјално, на 30 – ти јули можеме да ја прогласиме фестивалската сезона за отворена и со големо задоволство да ви го најавиме концертот на единствен...
21.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сакајќи овие разговори да ги изнесеме и надвор од канцеларија, решивме да направиме заедничка дружба на која нашите најмили би се запознале и тоа би било неш...
19.
Jul.
2021.
БЛОГ
Џеси Буш е дефинитивно една од најпознатите инфлуенсерки на денешницата за која медиумите многупати пишуваа дека може да го продаде било кое парче седејќи во...
15.
Jul.
2021.
БЛОГ
Одберете ги вашите фаворити и уште денеска, посетете ја продавницата на Superdry во Скопје Сити Мол или погледнете ги сите производи кои се дел од намалување...
14.
Jul.
2021.
БЛОГ
Додека сè уште трае намалувањето, сега е време да ги одберете најубавите модели во кои ќе го поминете остатокот од летото и целосно ќе им се препуштит...
12.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сосема очекувано и повеќе од потребно, за црвениот килим дамите одбраа некои од најубавите креации што можете да си ги замислите, а совршен беше моментот што...
07.
Jul.
2021.
БЛОГ
Речиси 18 месеци од последната недела на Висока мода во Париз, возбудата во овој град од 5-ти до 8-ми јули е на највисоко можно ниво како резултат на првите ...
06.
Jul.
2021.
БЛОГ
Ако оваа сезона ги барате совршените маички на куси ракави, но и сакате навреме да се подготвите за следната сезона и да ги набавите најстилските дуксери и ј...
05.
Jul.
2021.
БЛОГ
Прекрасната инфлуенсерка и долгогодишен модел со навистина интересна животна приказна, е една од најголемите обожавателки на брендот Mango, па речиси секојдн...