Барај
Сите фустани за прекрасните прилики што доаѓаат
БЛОГ

Сите фустани за прекрасните прилики што доаѓаат

 

Со олабавувањето на мерките дојде нова надеж дека можеби повторно ќе се радуваме на убавите настани кои порано ни беа секојдневие, а на кои последнава година целосно заборавивме.

Токму тие настани секогаш ни беа повод да ги направиме најубавите комбинации, односно, да ги промовираме сите оние фустани во кои се вљубивме на прв поглед.

За да сме целосно подготвени за сите убавини што допрва доаѓаат, овој петок правиме преглед на најстилските фустани од нашите нови колекции кои се како создадени за оставање впечаток.

Топлите пролетни денови секогаш асоцираат на забави на отворено, па иако се чини и оваа сезона можеби истите ќе не заобиколат, сепак, дефинитивно ќе се случи некоја од помали размери.

Кога говориме за свечените прилики, спојот на елегантно и тренди е дефинитивно нешто што секогаш се истакнува, па токму такви модели на стилски фустани ќе најдете во новите колекции на секој наш бренд.

Без разлика дали се работи за роденденот на вашата најдобра пријателка или пак можеби некоја мини свадба, не двоумете се и одберете впечатлив модел на фустан во кој благодарение на неодоливите материјали, ќе се чувствувате прекрасно.

Сите модели што ги издвоивме, па дури и оние што ги гледате на следниов линк, се во неодоливи свежи бои кои се како создадени за топлите денови што се пред нас.

Дел од изборот што го гледате се и омилените за ова лето, кошула-фустани со кои никогаш нема да погрешите, а од кои мора да имате барем еден примерок во вашиот плакар.

Истите се совршени за деновите кога сакате да оставите впечаток на работното место, а немате многу време наутро, но подеднакво се привлечни и за некоја мини прослава во вечерните часови.

За сите оние пак кои секогаш и се враќаат на класиката со модерен твист, нашите брендови повторно создадоа мали црни и бели фустанчиња во кои секогаш вреди да се инвестира без оглед на сезоната.

Одберете го вашиот фаворит од нашиот избор и оставете простор за мини шопинг овој петок во кој секогаш толку уживаме!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                   

 

 

14.05.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

16.
Jun.
2021.
БЛОГ
Новата летна колекција на брендот е сè што можете да посакате за долго и топло лето, надополнето со шик модели за сечиј вкус.
15.
Jun.
2021.
БЛОГ
Производите на брендот Havaianas од денеска ќе можете да ги најдете онлајн и во продавницата на Fashion&Friends сосема навреме за да ги направите сите ко...
14.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ако сте од оние кои уживаат прегледувајќи ги профилите на познатите блогерки, тогаш веројатно досега сте ја запознале прекрасната Памела Смољаниќ или попозна...
11.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ние имавме чест да разговараме со една од нив, со прекрасната Тамара Чуприна која на уникатен начин ни ги раскажа доживувањата во улога на девојка на еден од...
09.
Jun.
2021.
БЛОГ
Познат по исклучителните кроеви на фармерки и ултра урбаните дуксери, дизајнерите на брендот и овојпат претставија впечатливи парчиња во кои дефинитивно ќе с...
08.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ако пред некое време ви ги претставивме сите стилски сандали со кои можете да направите безброј комбинации ова лето, денеска сакаме да ве запознаеме со новит...
04.
Jun.
2021.
БЛОГ
Иaко веројатно нема да биде сосема онака како што го замисливте, крајот на школската година е дефинитивно нешто на што треба да му се радувате, без оглед на ...
02.
Jun.
2021.
БЛОГ
Сосема медитерански во духот, брендот повторно понуди навистина единствени креации кога е топлата сезона во прашање, преточени во куси впечатливи фустанчиња,...
01.
Jun.
2021.
БЛОГ
Со цел да ви ја олесниме потрагата по најубавите парчиња со кои ќе ги обоите деновите, направивме шик колекција едноставно наречена „Hello June“ ...
31.
May.
2021.
БЛОГ
Со оглед на тоа што ситуацијата се чини полека се враќа во нормала, а веројатно веќе знаете дека многу наскоро повторно ќе уживаме во семејните веселби, иако...