Барај
Жолта среда во Timberland и Flash deals на -70%!
БЛОГ

Жолта среда во Timberland и Flash deals на -70%!

 

 

Иако утрово се разбудивме со облачно време, тоа не значи дека оваа среда не е посреќна од било која останата!

Ако сте од оние кои не уживаат во облачното време, додека го чекаме омиленото сонце, ве радуваме со две информации кои знаеме дека ќе ги обожавате.

Од денеска, во вашата омилена онлајн продавница Fashion Group во рамки на промоцијата Flash Deals ги ставивме најубавите парчиња за топлата сезона што е пред нас, на намалување до -70%.

Покрај ова, поради големиот интерес, повторно е актуелна „Жолта среда“ во Timberland во чии рамки добивате намалување од -20% на цела колекција, само денеска.

Оваа сезона, дизајнерите на брендот во фокус ги ставаат светлите бои, а стилизирањето го оставаат на креативната визија на нивните клиенти кои секогаш се воодушевени од парчињата кои денеска, ги добивате со неодоливо намалување.

Кога сме кај шопингот во среда, денот е прекрасен за да ги посетите продавниците на Timberland во Сити Мол и Рамстор и да го одберете вашиот нов дуксер, маичка на куси ракави или патики од мноштвото модели во новата колекција.

Сега е совршен момент да си ги набавите сите посакувани летни парчиња од колекциите на Mango, Springfield, Timberland и Parfois во рамки на вашата омилена промоција едноставно наречена Flash Deals.

Уживајќи во утринското кафе, оваа среда, направете го шопингот што толку многу го посакувавте, а само сега, за многу помалку, ќе добиете многу повеќе.

Речиси е невозможно пролетната сезона да ја замислиме без романтични кошулки со карнери или широки палта во утринските часови, па токму овие парчиња и многу повеќе сега можат да бидат ваши за многу пониски цени.

Момците пак можат да одберат од одличната понуда на маички на куси ракави или кошули во светли нијанси со потпис на Springfield и Timberland кои ќе бидат совршен избор за сите убави настани што допрва доаѓаат оваа пролет.

Промоцијата Flash Deals е одличен момент да одберете и подарок доколку се ближи некој повод, а оваа недела, не заборавајте на Денот на мајката и израдувајте ја вашата со парче по избор во кој никогаш не се сомневаме.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                 

05.05.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

11.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ние имавме чест да разговараме со една од нив, со прекрасната Тамара Чуприна која на уникатен начин ни ги раскажа доживувањата во улога на девојка на еден од...
09.
Jun.
2021.
БЛОГ
Познат по исклучителните кроеви на фармерки и ултра урбаните дуксери, дизајнерите на брендот и овојпат претставија впечатливи парчиња во кои дефинитивно ќе с...
08.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ако пред некое време ви ги претставивме сите стилски сандали со кои можете да направите безброј комбинации ова лето, денеска сакаме да ве запознаеме со новит...
04.
Jun.
2021.
БЛОГ
Иaко веројатно нема да биде сосема онака како што го замисливте, крајот на школската година е дефинитивно нешто на што треба да му се радувате, без оглед на ...
02.
Jun.
2021.
БЛОГ
Сосема медитерански во духот, брендот повторно понуди навистина единствени креации кога е топлата сезона во прашање, преточени во куси впечатливи фустанчиња,...
01.
Jun.
2021.
БЛОГ
Со цел да ви ја олесниме потрагата по најубавите парчиња со кои ќе ги обоите деновите, направивме шик колекција едноставно наречена „Hello June“ ...
31.
May.
2021.
БЛОГ
Со оглед на тоа што ситуацијата се чини полека се враќа во нормала, а веројатно веќе знаете дека многу наскоро повторно ќе уживаме во семејните веселби, иако...
28.
May.
2021.
БЛОГ
Денес ве поттикнуваме да за кратко ги подзаборавите “здодевните” парчиња и да се препуштите на храбрите комбинации во кој без соменение ќе остави...
25.
May.
2021.
БЛОГ
Сандалите и оваа сезона се еден од омилените модни додатоци, па оставете си себеси доволно време и простор да ги одберете вистинските.
21.
May.
2021.
БЛОГ
Иако пролетта е сезона кога речиси и да не носиме темни нијанси и целосно им се препуштаме на светлите тонови, особено се истакнува една боја што ги поврзува...