Барај
Сите урбани парчиња од новата колекција на Timberland на -20% намалување!
БЛОГ

Сите урбани парчиња од новата колекција на Timberland на -20% намалување!

14.04.2021.

 

 

Како и секогаш, така и во новата колекција, Timberland целосно и се враќа на природата, користејќи одржливи материјали и иновативни нови технологии при изработката на урбаните парчиња.

 

Ако мислевте дека оваа среда не може да биде поубава, она што треба да го знаете е дека само денеска, ќе добиете -20% на целата колекција полна со тренди и урбани производи за уште постилска пролет.

 

Оваа сезона, дизајнерите на брендот во фокус ги ставаат светлите бои, а стилизирањето го оставаат на креативната визија на нивните клиенти кои секогаш се воодушевени од парчињата.

 

Кога сме кај шопингот во среда, денот е прекрасен за да ги посетите продавниците на Timberland во Сити Мол и Рамстор и да го одберете вашиот нов дуксер или маичка на куси ракави од мноштвото модели во новата колекција.

 

Токму таму ќе ги најдете и најновите модели на обувки, почнувајќи од впечатливите и тренди женски и машки патики, па сè до уникатните хајкерси за ден во природа и ултра удобните сандали за ден на плажа.

 

Сезонава, целосно препуштете и се на вашата креативност и комбинирајте го и она што никогаш не можевте да го замислите, но секогаш, одберете удобни парчиња за совршен ден поминат во природа.

 

Она што оваа сезона ги израдува обожавателите на Timberland е повторната соработка со брендот на познатиот музичар Pharrell Williams, Billionaire Boys Club на колекцијата едноставно наречена „The Bee Line“.

 

Во истата, чии парчиња можете да ги најдете онлајн на Fashion Group или во продавниците на брендот, урбаните момци сместија маички на куси ракави и кул дуксери со впечатливи пчели во предниот дел како мотив.

 

На следниов линк можете да ги погледнете сите производи од новата колекција на омилениот бренд и само денеска, истите да ги добиете на намалување од -20%. Одвојте време и посетете ги продавниците на Timberland и направете си ја совршената комбинација за оваа пролет.

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                       

 

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

05.
May.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во вашата омилена онлајн продавница Fashion Group во рамки на промоцијата Flash Deals ги ставивме најубавите парчиња за топлата сезона што е пред...
04.
May.
2021.
БЛОГ
За топлите денови што следат, брендот подготви целосно нова колекција во која вметна некои од омилените класици како поло маичките и оние со препознатливото ...
29.
Apr.
2021.
БЛОГ
За денот да е уште поубав, токму од денеска во продавниците на Fashion Group стартува празничното намалување од -30%, но и многу други промоции на вашите оми...
28.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа сезона, најстилските модни додатоци за разубавување на секоја комбинација се со потпис на Parfois од каде доаѓаат и најубавите кампањи кои повикуваат на...
27.
Apr.
2021.
БЛОГ
Овие денови се збогуваме со топлите парчиња во потемни нијанси и целосно се препуштаме на пастелната палета на бои кои секогаш потсетуваат на долги и топли п...
26.
Apr.
2021.
БЛОГ
Иако се чини дека сосема заборавивме како изгледаа ваквите настани кои во последно време се одржуваат преку разните видови на онлајн платформи, гламурот на о...
23.
Apr.
2021.
БЛОГ
За прекрасните денови што доаѓаат, направивме колекција едноставно наречена „Кежуал – шик“, токму во стилот во кој сакаме да ги поминеме сл...
22.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа година, темата е „Да ја обновиме нашата Земја“, па она за што ние денеска сакаме да разговараме е од колкава важност се и одржливите материј...
21.
Apr.
2021.
БЛОГ
Откако пред неколку дена ви ја претставивме колекцијата и фантастичните парчиња од истата, денеска се потсетуваме зошто Boss е еден од најдобрите брендови на...
20.
Apr.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во продавниците на вашите омилени брендови на Fashion Group како и онлајн, и официјално започнува меѓусезонското намалување до -30%, но и многу д...