Барај
Нова колекција: Битсиани со стил кон иднината!
БЛОГ

Нова колекција: Битсиани со стил кон иднината!

06.04.2021.

 

 

Почетокот на новата сезона со себе секогаш носи нови освежувања, а овие денови се чини сите се воодушевуваат од новата колекција на омилениот бренд на момците – Битсиани.

Иако во недостаток на свечени пригоди, оваа пролет момците повеќе од кога и да е сакаат да се средуваат и за состаноците што им ги носи денот, но и за секоја друга убава пригода која самите мора да ја создадеме.

Речиси и да не постои ништо подобро од она кога се чувствувате убаво одвнатре, но кога на тоа ќе му додадете совршено стилска комбинација составена од шик парчиња, тогаш сигурно ќе ви се допадне она што го гледате во огледалото.

Популарниот бренд за новата пролетна сезона понуди сосема нова и исклучително стилска колекција едноставно наречена „Forward“ со што повторно ја истакна филозофијата на Битсиани која секогаш се стреми единствено кон иднината и сето она добро што допрва треба да се случи.

Дизајнерите на брендот како и секогаш, создадоа парчиња од кои момците повторно се воодушевија, овојпат во неодоливи бои кои се одлика на она како треба да изгледа една стилска пролет.

Во истата сместија фантастични кошули изработени од материјал во кој ќе посакате да го поминете целиот ден, надополнети со модерни елеци комбинирани во неколку бои и дезени.

За оние кои пред сè бираат костими за секоја прилика, сезонава брендот нуди модернистички палта и панталони во исклучителни бои, дополнително истакнати со дезени во пруги кои секогаш потсетуваат на долга и топла пролет.

Како и секогаш, така и овојпат, тајната на успешната колекција на брендот се крие во спојот на функционалноста и беспрекорноста во кроевите, но сепак, прикажани во тренди модели за сите оние кои сакаат нешто повеќе од модата.

Без разлика на вашиот стил, новата колекција на брендот нуди сериозно добар избор, па секој ќе си го пронајде својот фаворит за оваа сезона.

Она што и овојпат привлекува е тоа што секој еден модел е вистински класик кој дефинитивно ќе ја краси секоја ваша комбинација во било која пригода, па така, речиси и да нема подобра инвестиција во моментов.

Колекцијата овојпат брендот ја претстави преку футуристичка фотосесија во која главната улога ја има моделот Џошуа Веи кој со својата индивидуалност одлично го претстави секој еден модел за новата сезона.

Парчињата од новата колекција на Битсиани можете да ги погледнете на следниот линк, но задолжително посетете ја и продавницата на брендот во Скопје Сити Мол каде ќе го најдете сето она што ви треба за стилска пролет.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                   

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

20.
Apr.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во продавниците на вашите омилени брендови на Fashion Group како и онлајн, и официјално започнува меѓусезонското намалување до -30%, но и многу д...
16.
Apr.
2021.
БЛОГ
Она во што треба да сте сигурни е дека пастелните парчиња ќе ја претворат секоја ваша комбинација во исклучително шик и ефектен стајлинг, па така, ако с&egra...
15.
Apr.
2021.
БЛОГ
Чантите оваа сезона доаѓаат во сите бои и форми, па без разлика на вашиот стил, нашите брендови нудат сериозна понуда на модели од кои секој ќе си го најде с...
14.
Apr.
2021.
БЛОГ
Ако мислевте дека оваа среда не може да биде поубава, она што треба да го знаете е дека само денеска, ќе добиете -20% на целата колекција полна со тренди и у...
13.
Apr.
2021.
БЛОГ
Сите парчиња на германскиот луксузен бренд и овојпат се како создадени за ултра стилски комбинации, за секој еден клиент на брендот кој секогаш има уникатна ...
12.
Apr.
2021.
БЛОГ
Постои ли нешто поубаво од долга и топла летна авантура...? Иако се чини како да подзаборавивме на овие моменти, омилениот бренд за модни додатоци Parfois на...
09.
Apr.
2021.
БЛОГ
Сакајќи да ви го разубавиме секојдневието, овој викенд организиравме неколку промоции на онлајн продавницата на Fashion Group, но и во продавниците на брендо...
08.
Apr.
2021.
БЛОГ
Она што ние го направивме за да ви ја олесниме потрагата по најубавите парчиња е оваа шик колекција полна неодоливи парчиња совршени за пролет, од кои вие са...
07.
Apr.
2021.
БЛОГ
Парчиња од исклучително нежен материјал во бои и модели како никогаш досега, дополнително разубавени со впечатливи дезени кои никогаш нема да сакате да ги по...
05.
Apr.
2021.
БЛОГ
Посетете ги продавниците на нашите брендови каде мерките за заштита од пандемијата се на највисоко можно ниво и подготвени дочекајте ги топлите денови на кои...