Барај
%
×
WS New Collection

PRETTY, COMFORTABLE & SEXY

Забава во шпански дух и многу попусти во омилениот Springfield!
БЛОГ

Забава во шпански дух и многу попусти во омилениот Springfield!

 

Во духот на една од најегзотичните земји на светот, омилениот шпански бренд на младата популација Springfield беше местото каде требаше да бидете овој вторник!

 

 

Со звуците на секогаш неодоливата латино музика внимателно одбрана од DJ Кате, надополнета со салса точка што беше во центарот на вниманието, продавницата на Springfield во East Gate Mall привлече голем број посетители кои уживаа во несекојдневната забава.

За атмосферата да биде уште поинтересна, на самиот настан во продавницата беше поставено импровизирано фото студио во кое сите што дојдоа имаа можност да се забавуваат и да бидат фотографирани од шармантниот Мартин Трајановски.

 

Инспирирани од магијата на Шпанија, сите кои присуствуваа на настанот уживаа во неодоливите слатки задоволства и пијалоци карактеристични за магичната земја, а особено впечатлива беше декорацијата која беше совршена за кул фотографии.

Она во што се чини сите уживаа најмногу секако беше шопингот на новите кул парчиња од колелциите на брендот, а специјално за настанот, вечерта имаа можност истите да си ги набават по супер намалување од -20%.

Продавницата на брендот беше дополнително разубавена со присуството на некои од најпознатите инфлуенсери и познати личности кои уживаа во дружбата и фотографирањето во делот со Photo Booth кој секогаш носи толку забава со себе.

Секогаш славејќи ја убавината на земјата од каде потекнува, и оваа сезона брендот донесе колекција полна неодоливи парчиња создадени за уживање во студените денови пред нас.

Доколку сè уште не сте ја погледнале истата, сега е вистинско време да ги посетите продавниците на брендот и да одберете од топлите џемпери, стилските фустанчиња, дуксерите во најкул бои и секогаш добриот џинс и модни додатоци.

Погледнете дел од атмосферата на настанот во продавницата на Springfield на кој забавата дефинитивно беше на супер високо ниво!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

16.11.2022.
Trenutno nema komentara

Слични статии

30.
Nov.
2022.
БЛОГ
Во просториите на продавницата на италијанскиот ексклузивен бренд Dan John во East Gate Mall, вчеравечер се одржа супер забава со неповторливиот Ris Flower в...
25.
Nov.
2022.
БЛОГ
Речиси и да нема повозбудлив викенд од овој – Black Friday понудите и официјално започнаа во Fashion Group!
22.
Nov.
2022.
БЛОГ
Ниските температури дефинитивно нè натераа остатокот од денот да го поминеме барајќи ги совршените топли џемпери во кои ќе изгледаме супер стилски, но...