Барај
%
×
DAN JOHN - Италијански бренд за софистицирани мажи

Нова колекција есен-зима 2022

Новата модна сензација пристигна во градот!
БЛОГ

Новата модна сензација пристигна во градот!

 

Температурите паѓаат, затоа е време да го обновите вашиот гардеробер со впечатливи есенски бои, а синото и жолтото се она што ви е потребно за да изгледате незаборавно во секоја прилика. За мажите пак оваа сезона се враќа трендот на храбри комбинации во секогаш посакуваната црвена и розева боја.

 

 

Оваа есен во нашите продавници во моловите Ист Гејт и Сити Мол пристигна новата модна сензација каде се осврнуваме на колоритните комбинации со кои без сомнеж нема да останете незабележани. Освежете го вашиот гардеробер со ултра модерни парчиња од новите колекции есен-зима ’22 достапни во нашиот e-shop fashiongroup.com.mk или на бесплатната апликација. Време е да си поиграте со темпераментниот и ведар дух на боите за да ја развеселите есента. 

 

Фармерки LevisНакит Parfois

Бидете забележани на секое вечерно излегување во новите парчиња на Desigual, уникатната жолта јакна и здолниште искомбинирајте ги со потпетици Steve Madden во индиго сина боја од новата колекција достапна во продавниците на Fashion&Friends.  

Женствениот предзнак е секогаш нагласен, најчесто преку изборот на елегантни модни додатоци од накитот од ParfoisЗа дневните прошетки или пак кафе со пријателите уживајте во елегатната конфорност на пантолони и кошули на италијанскиот бренд Dan John, а навечер оставете силен впечаток во розовото Bitsiani палто. Springfield чизмите се “must парче кое треба да го обновите во вашиот ормар на кои буквално секоја девојка не може да им одолее. За сите урбани и лежерни комбинации секогаш нашиот прв избор би бил SuperDry. Додека пак за најмалите ги имате веселите парчиња на Okaidi, Mango kids и неодоливата детска колекција на GuessВо вашата омилена мултибренд продавница Fashion & Friends ве очекуваат сите фаворити за оваа сезона.

 

Dan JohnHugo Бунда

 

Mango KidsЧизми Springfield 

Оваа есен, заблескајте во сите шик модели со Fashion group!

Ви ветуваме дека и оваа сезона со себе ќе донесе посебна магија и супер стилски денови со нашите брендови.

 

Чизми Timberland

Mango

 

 

Geox мокасиниЧизми Geox

 

Calvin Klein ЧантаTommy Hilfiger чанта, Tommy Hilfiger чанта 2

Superdry

 

Реализација и организација: Fashion Group

Фотограф: Бојан Стоилковски

 

22.09.2022.
Trenutno nema komentara

Слични статии

22.
Sep.
2022.
БЛОГ
Инспирирана од океанот, новата револуционерна козметичка линија „Blue Me“ на Kiko Milano пристигна во продавниците на брендот во Сити Мол и Ист Г...
18.
Sep.
2022.
БЛОГ
На денот на најголемиот настан во кој се вперени очите од сите страни на светот, погребот на кралицата Елизабета Втора, се потсетуваме зошто многумина ја нар...
16.
Sep.
2022.
БЛОГ
Ја отвораме новата сезона со најстилските парчиња што можете да си ги замислите, а ако на оваа прекрасна вест додадеме дека со секоја сметка добивате ваучер ...