Барај
%
×
DAN JOHN - Италијански бренд за софистицирани мажи

Нова колекција есен-зима 2022

Стилски комбинации на познатите блогерки за шик крај на летото
БЛОГ

Стилски комбинации на познатите блогерки за шик крај на летото

 

 

Последните денови од летото со себе секогаш носат некоја посебна магија, но и притисок дека не сме ги облекле сите комбинации што си ги замисливме.

 

 

Познатите блогерки секогаш знаат добро да нè инспирираат кога станува збор за шик комбинации, па тоа е така и во овој, последен месец од омиленото годишно време.

Високите температури секогаш значат и добро испланирани комбинации во кои ќе изгледаме одлично, но и нема да дозволиме истите да ни попречат во извршување на обврските.

 

 

Она што е добро во последните летни денови е што токму тие температури се намалуваат, па имаме уште повеќе можности за експериментирање.

Па така, можеме да го носиме омилениот топ со палтото што толку долго чекавме да го покажеме, фустаните на прерамки со лежерната кошула што си ја купивме на намалувањата и што уште не.

 

 

 

Вакви и уште повеќе стилски комбинации умешно прават познатите дами, а ако ви е потребна инспирација, денеска ви прикажуваме некои од нашите омилени за стилски завршеток на летото.

Кога немате идеја што да облечете на важниот состанок или на излегувањето со пријателките, ова е добар начин малку да се инспирирате и да изгледате подобро од кога и да е.

Погледнете ги сите парчиња на намалување во нашата онлајн продавница и нарачајте ги сите оние со кои знаете дека ќе направите безброј комбинации!

 

 
 
 
 
15.08.2022.
Trenutno nema komentara

Слични статии

26.
Sep.
2022.
БЛОГ
Нашата манекенка Андријана Илиоска викендов имаше чест да биде дел од јубилејната ревија на Moncler за нивната 70-годишнина. Директно од Милано, таа ни раска...
22.
Sep.
2022.
БЛОГ
Температурите паѓаат, затоа е време да го обновите вашиот гардеробер со впечатливи есенски бои, а синото и жолтото се она што ви е потребно за да изгледате н...
22.
Sep.
2022.
БЛОГ
Инспирирана од океанот, новата револуционерна козметичка линија „Blue Me“ на Kiko Milano пристигна во продавниците на брендот во Сити Мол и Ист Г...