Новогодишни празници за сите
БЛОГ

Новогодишни празници за сите

27.12.2019.

По повод роденденот на Okaïdi во соработка со Црвен крст на град Скопје, организиравме забава за корисниците од дневниот центар за церебрална парализа.

За прекрасната забава се погрижија пејачката Дани Димитровска и младата тинејџ ѕвезда Симеон Коруноски кои направија навистина одлична атмосфера.

Во празнично уредениот простор пред продавницата на Okaïdi во Скопје Сити Мол сите присутни уживаа во новогодишната магија и во друштвото на познатите македонски ѕвезди.

За сите присутни од Центарот за церебрална парализа подготвивме подароци во најубавото време од годината кога секој ваков гест е драгоцен.

Празничната сезона треба да е подеднакво убава за сите, па ни беше ѝ повеќе од драго што успеавме да им разубавиме еден ден на овие млади луѓе.

Под слоганот „Новогодишни празници за сите“, прославивме уште еден прекрасен роденден на омилениот бренд за детска облека Okaïdi во неверојатно друштво, а дел од атмосферата гледате во продолжение.


Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:


                                

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

14.
Aug.
2020.
БЛОГ
За сите нови есенски денови на кои допрва ќе им се радуваме, нашите брендови веќе подготвија исклучително стилски колекции полни кул и уникатни парчиња кои з...
10.
Aug.
2020.
БЛОГ
Постои едно парче на кое секогаш му се враќаме во оние моменти кога не сме сигурни за одбраната комбинација и со кое никогаш не можете да погрешите – с...
07.
Aug.
2020.
БЛОГ
И додека брендовите веќе почнаа да ги прикажуваат новите колекции поради кои толку и се радуваме на есента, постојат неколку клучни парчиња без кои не можете...
string(0) ""
string(0) ""