Барај
%
×
DAN JOHN - Италијански бренд за софистицирани мажи

Нова колекција за тебе и твоите пријатели.

Запознајте ја Ивона Пајиќ, нашата колешка од Women’secret!
БЛОГ

Запознајте ја Ивона Пајиќ, нашата колешка од Women’secret!

 

Во Fashion Group, постојано сакаме да го следиме развојот на нашите вработени и преку разговор, да ги мотивираме секогаш да ја покажат најдобрата верзија од себе.

 

 

Само на овој начин, тие целосно можат да се фокусираат на достигнување нови висини, а тоа е нешто на што секогаш се гордееме.

Со цел да ви покажеме колку вистински уживаме во соработката со нашите колеги, повторно почнуваме низа интервјуа во кои нашите вработени раскажуваат зошто е кул да си дел од компанија како Fashion Group и колку всушност далеку може да вè одведе заедничката работа.

 

                                                                                                                                                                                                                 

„Желбата за финансиска независност пред крајот на студиите ме доведе до Fashion Group. Почнувајќи како Асистент на продажба, па се до Стор менаџер, покрај финансиските придобивки, компанијата ми овозможи и развивање на моите комуникациски способности, како и разбирање и исполнување на желбите на купувачите. Градењето на кариера е предизвик само по себе. Надминувањето на предизвиците со кои се среќаваш по тој пат подразбира силна детерминираност за личен развој, како и отворена двонасочна комуникација со тимот со кој работиш, одлики кои што се темел на секоја успешна бизнис приказна“, вели Ивона.            

 

Серијата инспиративни разговори ја започнуваме со Ивона Пајиќ, менаџер на продавницата на Women’secret во Скопје Сити Мол, која долги години ужива во можноста постојано да запознава нови луѓе чии приказни ги надополнува со парчињата на брендот.

„Желбата за финансиска независност пред крајот на студиите ме доведе до Fashion Group. Почнувајќи како Асистент на продажба, па се до Стор менаџер, покрај финансиските придобивки, компанијата ми овозможи и развивање на моите комуникациски способности, како и разбирање и исполнување на желбите на купувачите. Градењето на кариера е предизвик само по себе. Надминувањето на предизвиците со кои се среќаваш по тој пат подразбира силна детерминираност за личен развој, како и отворена двонасочна комуникација со тимот со кој работиш, одлики кои што се темел на секоја успешна бизнис приказна“, вели Ивона.

Кога ќе се дојде до саканата позиција во една компанија, можностите стануваат неограничени, а ако истата е ниво погоре од веќе постоечката, тогаш, имате задача да го пренесете сето знаење, искуство и желба за уште повеќе, на сите твои колеги.

„Кога ќе се дојде до посакуваната цел и позиција, успехот треба да служи како дополнителна мотивација да продолжиш со својот личен напредок, како и со напредокот на целиот тим како целина. Секој нов ден треба да биде исполнет со желба да се научи нешто ново, нивото на професионален и фер однос кон потрошувачите да се развива се повеќе, а желбата за личен успех да биде и желба за успех на целата компанија. Моите tips&tricks за постигнатиот сегашен и иден успех се истрајност, љубопитност, желба за тимска работа, почитување на купувачот и секако, позитивен став кон работата“.

 

„Кога ќе се дојде до посакуваната цел и позиција, успехот треба да служи како дополнителна мотивација да продолжиш со својот личен напредок, како и со напредокот на целиот тим како целина. Секој нов ден треба да биде исполнет со желба да се научи нешто ново, нивото на професионален и фер однос кон потрошувачите да се развива се повеќе, а желбата за личен успех да биде и желба за успех на целата компанија. Моите tips&tricks за постигнатиот сегашен и иден успех се истрајност, љубопитност, желба за тимска работа, почитување на купувачот и секако, позитивен став кон работата“.

 

 
21.06.2022.
Trenutno nema komentara

Слични статии

22.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ова лето, за топлите денови да бидат уште поубави, модните трендови донесоа мноштво парчиња токму во оваа боја, совршено навреме за на плажа.
15.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако веќе ги одбравте парчињата во кои планирате да го поминете секој еден ден на плажа, време е да ги „зачиниме“ комбинациите со супер накит!
13.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако сè уште не го најдовте вистинското парче за ова лето што ќе ви го олесни правењето на сите комбинации, тогаш денеска ве запознаваме со култните бе...
07.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ви треба некое супер шик парче кое истовремено е толку елегантно, изработено од најдобрите материјали и неодоливо тренди? Тогаш, ве водиме во продавницата на...
03.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние кои секогаш сакаат уникатно парче што раскажува посебна приказна и е направено од најквалитетните материјали што некогаш сте ги виделе, тогаш...
02.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако досега момците едвај чекаа да дојде лето за да ги носат нивните омилени маички, оваа сезона, најстилските носат шик кошули на куси ракави!
30.
May.
2022.
БЛОГ
Пред вас е летна венчавка на која сакате да блеснете, а не сте сигурни каква комбинација да одберете? Новите колекции на брендовите на Fashion Group секогаш ...
26.
May.
2022.
БЛОГ
Иако официјално како сè уште да сме далеку од летото, топлото време овие денови нè натера да ја забрзаме потрагата по летните аранжмани и да го...
20.
May.
2022.
БЛОГ
Се чини еден од највозбудливите периоди од годината, полн гала настани, забави и премиери како никогаш досега. По двегодишна пауза од социјалниот живот, секо...