Барај
Викенд комбинации инспирирани од блогерката Pernille Teisbaek
БЛОГ

Викенд комбинации инспирирани од блогерката Pernille Teisbaek

 

Ако сте од оние што ги обожаваат скандинавските блогерки, тогаш веројатно сте слушнале за ултра стилската Пернил Тесбек, која важи за една од омилените.

 

 

Прекрасната данска модна инфлуенсерка, во повеќе наврати направи капсулни колекции за некои од најпознатите high street брендови меѓу кои и Mango, а истите се покажаа како супер успешни и барани.

 

 

Кога ви треба барем малку модна инспирација, тогаш нејзиниот профил на Инстаграм е вистинското место за тоа, а овој петок, токму таа нè инспирира како да изгледаме шик за време на викендот.

Со оглед на тоа што полека, но сигурно се враќаме во нормала, викенд дружбите дефинитивно беа нешто што особено нѝ недостасуваше, па се чини постојано договараме нови средби.

 

 

 

Токму Пернил е една од девојките со непогрешлив стил, па секогаш кога сакаме нешто повеќе од комбинацијата, таа е вистинското место да се обратиме. Прекрасната блогерка дефинитивно е кралица на basic парчињата, а нејзините комбинации и покрај тоа, секогаш се толку впечатливи благодарение на деталите.

Овој викенд, уживаме разгледувајќи ги нејзините супер шик комбинации и одбираме кус бел фустан со стилска јакна или палто, класик како црниот фустан комбиниран со долго палто во кафена нијанса и секогаш омилениот црн топ комбиниран со панталони со впечатливи копчиња.

Бидете сигурни дека што и да одберете или пак ги комбинирате сите парчиња за сите три дена од викендот, ќе бидете вистинска модна кралица и ќе го привлечете сето внимание каде и да се појавите.

Нашите фаворити инспирирани од Пернил ги гледате и купувате на линковите низ фотографиите, а секогаш сме тука и за добар физички шопинг во нашите продавници.

Убав и шик викенд!

 

 
 
13.05.2022.
Trenutno nema komentara

Слични статии

20.
May.
2022.
БЛОГ
Се чини еден од највозбудливите периоди од годината, полн гала настани, забави и премиери како никогаш досега. По двегодишна пауза од социјалниот живот, секо...
17.
May.
2022.
БЛОГ
Дуа Липа е лице на насловната на култното модно списание Вог за месеците јуни и јули, па се чини и да нема поголема инспирација од неа оваа сезона.  
10.
May.
2022.
БЛОГ
Откако подолг период малку како да подзаборавивме како изгледа една добра забава, повторно се враќаме на дружбите со пријателите и прекрасните поводи на кои ...
06.
May.
2022.
БЛОГ
Секогаш одбирајќи исклучително стилски парчиња, на церемонијата на доделувањето на наградите на истакнати луѓе во нивната професија, кралицата и една дама од...
03.
May.
2022.
БЛОГ
Утрово се чини сите ги разнежни можеби највпечатливиот момент на синоќешната Мет Гала, кога актерот Рајан Рејнолдс со вљубен поглед и аплаудираше на неговата...
29.
Apr.
2022.
БЛОГ
Секогаш полн свежи парчиња што го привлекуваат вниманието, новата колекција на Dan John повторно е одраз на она како треба да изгледа совршениот маж, со супе...
27.
Apr.
2022.
БЛОГ
Како групација, многу често говориме за големината на семејството и секогаш на било кој начин се обидуваме да ви прикажеме што за нас значи истото, па овој В...
20.
Apr.
2022.
БЛОГ
Дека секогаш најдобрите дизајнерски колекции можете да ги најдете на едно место веќе знаете, а она со што дополнително ја разубавуваме оваа среда е информаци...
19.
Apr.
2022.
БЛОГ
Сосема навреме за матурската вечер, вашата омилена модна групација Fashion Group ги претстави новите колекции на своите познати брендови, сега, пософистицира...
15.
Apr.
2022.
БЛОГ
Ви здодеаја сите оние еднолични парчиња кои како единствено да беа понудени во месеците кога со нетрпение чекавте да се дотерате за матурската вечер? Оваа го...