Барај
%
×
DAN JOHN - Италијански бренд за софистицирани мажи

Нова колекција за тебе и твоите пријатели.

Новата колекција на Dan John – одраз на префинетиот маж
БЛОГ

Новата колекција на Dan John – одраз на префинетиот маж

 

 

Ако оваа сезона сте во недоумица како да креирате кул и истовремено софистициран изглед, тогаш време е да ја погледнете новата колекција на новиот омилен бренд Dan John.

 

 

Секогаш полн свежи парчиња што го привлекуваат вниманието, новата колекција на Dan John повторно е одраз на она како треба да изгледа совршениот маж, со супер истенчен стил кој ужива во секој момент од животот.

Во истата ќе најдете претежно светли парчиња сосема навреме за почетокот и целосно уживање во топлата сезона, прикажани преку совршено скроените костими, палтата за вечерните излегувања, панталоните за секојдневните состаноци, но и шик кошулите со принт и маичките за тренди изглед.

 

 

Сега е полесно од кога и да е да ги споите тренди парчињата со оние класичните бидејќи колекцијата на Dan John ви го овозможува тоа и многу повеќе.

Додадете доза шарм на вашиот стил со модните додатоци што и во оваа колекција ги има во изобилие, а останете запаметени и по неодоливата свежина што со себе ја носат парфемите со името на брендот.

 

 

 

Како и секогаш, дизајнерите на Dan John се погрижија на момците да им понудат неверојатно чувство кога ги носат парчињата, благодарение на ултра квалитетните материјали по кои брендот е познат.

Секогаш со доза префинетост, кроевите иако супер модерни, и овојпат потсетуваат на единствената италијанска класика која секогаш раскажува неодоливи приказни.

Оваа сезона, не постои ништо попривлечно од маж што знае што сака од животот, а кога на тоа ќе му додадете шармантно парче во неутрална нијанса, тогаш имате сè што посакувавте.

Ние издвоивме некои од највпечатливите парчиња за оваа пролет, а на вас оставаме да ги одберете фаворитите и многу повеќе од тоа во продавницата на брендот во East Gate Mall и онлајн на следниот линк.

 

 
 
 
 
 
29.04.2022.
Trenutno nema komentara

Слични статии

22.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ова лето, за топлите денови да бидат уште поубави, модните трендови донесоа мноштво парчиња токму во оваа боја, совршено навреме за на плажа.
21.
Jun.
2022.
БЛОГ
Серијата инспиративни разговори ја започнуваме со Ивона Пајиќ, менаџер на продавницата на Women’secret во Скопје Сити Мол, која долги години ужива во м...
15.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако веќе ги одбравте парчињата во кои планирате да го поминете секој еден ден на плажа, време е да ги „зачиниме“ комбинациите со супер накит!
13.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако сè уште не го најдовте вистинското парче за ова лето што ќе ви го олесни правењето на сите комбинации, тогаш денеска ве запознаваме со култните бе...
07.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ви треба некое супер шик парче кое истовремено е толку елегантно, изработено од најдобрите материјали и неодоливо тренди? Тогаш, ве водиме во продавницата на...
03.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние кои секогаш сакаат уникатно парче што раскажува посебна приказна и е направено од најквалитетните материјали што некогаш сте ги виделе, тогаш...
02.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако досега момците едвај чекаа да дојде лето за да ги носат нивните омилени маички, оваа сезона, најстилските носат шик кошули на куси ракави!
30.
May.
2022.
БЛОГ
Пред вас е летна венчавка на која сакате да блеснете, а не сте сигурни каква комбинација да одберете? Новите колекции на брендовите на Fashion Group секогаш ...
26.
May.
2022.
БЛОГ
Иако официјално како сè уште да сме далеку од летото, топлото време овие денови нè натера да ја забрзаме потрагата по летните аранжмани и да го...