Барај
%
×
DAN JOHN - Италијански бренд за софистицирани мажи

Нова колекција за тебе и твоите пријатели.

Fashion Group е вашето семејство овие Велигденски празници
БЛОГ

Fashion Group е вашето семејство овие Велигденски празници

 

Водејќи се од некои од примарните стихови во нашите познати празнични песни како „Каде и да си, за Велигден дома да си“, овие празници сакавме уште повеќе да ја истакнеме важноста на домот и семејството.

 

 

Како групација, многу често говориме за големината на семејството и секогаш на било кој начин се обидуваме да ви прикажеме што за нас значи истото, па овој Велигден сакавме да ја споделиме таа убавина со некои од семејствата за кои знаеме дека им треба помош.

Дел од нашите вработени беа доволно љубезни на овој голем празник да одвојат дел од нивното време и да им ги достават донациите со неопходни намирници на семејствата што ги одбравме, а за кои бевме сигурни дека им се и повеќе од потребни.

 

 

Сосема очекувано, убавината на празникот доби една неверојатна димензија во моментот кога со овие исклучителни семејства ги споделивме донациите кои секогаш значат многу, особено во оние денови кога на семејството сакате да му го пружите сето она што го посакувало.

 

Ова беше уште една година полна предизвици за сите нас, но она што мора да го запаметиме е дека некому, секој ден му е предизвик. Токму поради тоа, ваквите потези треба да бидат само еден поттик за сите оние кои сметаат дека можат да направат многу повеќе од она што веќе го прават, а некому ќе му значи и повеќе одошто можат да замислат.

„Особено ни е драго што и оваа година успеавме да го разубавиме домот на неколку семејства на можеби најубавиот за нас празник. Оваа мала помош во донации за некому значи многу, па се обидуваме постојано да сме во комуникација со оние на кои им е најпотребна, за барем малку да им помогнеме во секојдневието. Животот во нивните тешки околности е сериозен предизвик, па ова нека биде поттик за сите оние кои можат многу повеќе со цел заштита и помош на луѓето од најранливите категории“, изјавија од компанијата Fashion Group.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
27.04.2022.
Trenutno nema komentara

Слични статии

22.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ова лето, за топлите денови да бидат уште поубави, модните трендови донесоа мноштво парчиња токму во оваа боја, совршено навреме за на плажа.
21.
Jun.
2022.
БЛОГ
Серијата инспиративни разговори ја започнуваме со Ивона Пајиќ, менаџер на продавницата на Women’secret во Скопје Сити Мол, која долги години ужива во м...
15.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако веќе ги одбравте парчињата во кои планирате да го поминете секој еден ден на плажа, време е да ги „зачиниме“ комбинациите со супер накит!
13.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако сè уште не го најдовте вистинското парче за ова лето што ќе ви го олесни правењето на сите комбинации, тогаш денеска ве запознаваме со култните бе...
07.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ви треба некое супер шик парче кое истовремено е толку елегантно, изработено од најдобрите материјали и неодоливо тренди? Тогаш, ве водиме во продавницата на...
03.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние кои секогаш сакаат уникатно парче што раскажува посебна приказна и е направено од најквалитетните материјали што некогаш сте ги виделе, тогаш...
02.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако досега момците едвај чекаа да дојде лето за да ги носат нивните омилени маички, оваа сезона, најстилските носат шик кошули на куси ракави!
30.
May.
2022.
БЛОГ
Пред вас е летна венчавка на која сакате да блеснете, а не сте сигурни каква комбинација да одберете? Новите колекции на брендовите на Fashion Group секогаш ...
26.
May.
2022.
БЛОГ
Иако официјално како сè уште да сме далеку од летото, топлото време овие денови нè натера да ја забрзаме потрагата по летните аранжмани и да го...