Барај
%
×
DAN JOHN - Италијански бренд за софистицирани мажи

Нова колекција за тебе и твоите пријатели.

Ги менуваме матурските правила со колекцијата на Mango Man
БЛОГ

Ги менуваме матурските правила со колекцијата на Mango Man

 

Ви здодеаја сите оние еднолични парчиња кои како единствено да беа понудени во месеците кога со нетрпение чекавте да се дотерате за матурската вечер? Оваа година, тоа не е случај благодарение на новата и тотално шик колекција на новиот омилен бренд на момците, Mango Man.

 

 

За да ви ја олесниме потрагата по сите оние кул парчиња во кои ќе го привлечете сето внимание, ги издвоивме фаворитите на момците и некои од најпродаваните парчиња со кои направивме супер фотосесија преку која ви прикажавме сосема стилски комбинации.

Заборавајќи на сето она досега понудено, комбинирајте неверојатно смели парчиња со она што го нарекуваме вистинска класика, дојдовме до некои од најоригиналните комбинации кои знаеме дека ќе ви се допаднат и за кои сме сигурни дека ќе ви прилегаат и повеќе од одлично.

 

 

Кошулата со пруги повеќе не ја носиме со омилените фармерки, туку со сосема шик костим во светло сива нијанса, надополнет со кафени чевли, совршени и за секоја друга пригода пред вас.

Нешто со што никогаш нема да погрешите е целосно црната комбинација која никогаш не била повозбудлива од оваа сезона, дополнително истакнувајќи ја со стилски чевли кои потсетуваат на едни ретро времиња, а истовремено се толку модерни и кул.

Дека секогаш сме за добра класична комбинација составена од парчиња кои секогаш се вредни за инвестиција, докажува и темно синиот костим комбиниран со навидум едноставна кошула и пеперутка вратоврска во интензивна нијанса.

 

 

 

Овие предлог комбинации се составени од некои од најбараните парчиња во нашата продавница, а се само мала инспирација за матурската вечер чии спомени се секогаш вредни за паметење.

Дека оваа сезона е повозбудлива од кога и да е со парчињата од новата колекција на Mango Man, покажуваат и другите комбинации што ги подготвивме за целосно да ѝ се препуштите на слободата, а од кои знаеме дека и вие ќе ги одберете вашите фаворити.

Сезонава, време е да размислуваме надвор од кутијата, почнувајќи одвнатре, не плашејќи се да ги направиме работите за кои толку размилувавме. За тоа, дефинитивно ви требаат парчиња кои покажуваат дека не се плашите од ништо и во кои ќе изгледате подобро од кога и да е.

Ние сме подготвени за супер возбудлива пролет со парчињата од новата колекција на Mango Man, а вие?

*Колекцијата можете да ја најдете во продавницата на Mango во East Gate Mall или онлајн на следниов линк.

 

 
 
 
 

 

 

 

 

15.04.2022.
Trenutno nema komentara

Слични статии

22.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ова лето, за топлите денови да бидат уште поубави, модните трендови донесоа мноштво парчиња токму во оваа боја, совршено навреме за на плажа.
21.
Jun.
2022.
БЛОГ
Серијата инспиративни разговори ја започнуваме со Ивона Пајиќ, менаџер на продавницата на Women’secret во Скопје Сити Мол, која долги години ужива во м...
15.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако веќе ги одбравте парчињата во кои планирате да го поминете секој еден ден на плажа, време е да ги „зачиниме“ комбинациите со супер накит!
13.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако сè уште не го најдовте вистинското парче за ова лето што ќе ви го олесни правењето на сите комбинации, тогаш денеска ве запознаваме со култните бе...
07.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ви треба некое супер шик парче кое истовремено е толку елегантно, изработено од најдобрите материјали и неодоливо тренди? Тогаш, ве водиме во продавницата на...
03.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние кои секогаш сакаат уникатно парче што раскажува посебна приказна и е направено од најквалитетните материјали што некогаш сте ги виделе, тогаш...
02.
Jun.
2022.
БЛОГ
Ако досега момците едвај чекаа да дојде лето за да ги носат нивните омилени маички, оваа сезона, најстилските носат шик кошули на куси ракави!
30.
May.
2022.
БЛОГ
Пред вас е летна венчавка на која сакате да блеснете, а не сте сигурни каква комбинација да одберете? Новите колекции на брендовите на Fashion Group секогаш ...
26.
May.
2022.
БЛОГ
Иако официјално како сè уште да сме далеку од летото, топлото време овие денови нè натера да ја забрзаме потрагата по летните аранжмани и да го...
20.
May.
2022.
БЛОГ
Се чини еден од највозбудливите периоди од годината, полн гала настани, забави и премиери како никогаш досега. По двегодишна пауза од социјалниот живот, секо...