Барај
Носиме стилски труднички комбинации како Rosie Huntington-Whiteley
БЛОГ

Носиме стилски труднички комбинации како Rosie Huntington-Whiteley

 

Откако во првата бременост секојдневно беше инспирација за многу девојки кои беа во исчекување, прекрасната Рози Хантингтон-Вајтли се чини блесна со комбинациите и во втората бременост.

 

 

Сосема очекувано, прекрасната манекенка изгледа навистина прекрасно најверојатно во последниот месец од бременоста, постојано објавувајќи супер стилски труднички комбинации со кои им помага на бројни девојки ширум светот кои немаат инспирација, а се во иста состојба како Рози.

Дека дефинитивно е една од најстилските дами во светот, докажува и фактот што таа прави и едни сосема обични тренерки да изгледаат совршено во комбинација со патики и шик јакна, па со само малку труд, и вие можете да изгледате како неа.

 

 

Бременоста не секогаш значи широка облека, туку можеби и сосема спротивно – она што вам добро ви прилега и во кое се чувствувате удобно.

Последно, можевме да ја видиме прекрасната манекенка во тесен фустан во кафена нијанса што ѝ прилегаше и повеќе од одлично, а истиот е еден од омилените во моментов и веднаш достапен во многу од нашите брендови.

 

 

 

Без двоумење, комбинирајте го со џемпер, долго палто и што уште не, за супер шик труднички изглед. Секоја нејзина комбинација е супер минималистичка, а сите парчиња лесно можете да ги вметнете и во вашиот стил.

Ние денеска, ви ја олеснуваме потрагата по омилените парчиња на Рози и ве радуваме дека дел од нив се на супер сезонско намалување и се одлична инвестиција!

 

 

 

 
 
24.01.2022.
Trenutno nema komentara

Слични статии

20.
May.
2022.
БЛОГ
Се чини еден од највозбудливите периоди од годината, полн гала настани, забави и премиери како никогаш досега. По двегодишна пауза од социјалниот живот, секо...
17.
May.
2022.
БЛОГ
Дуа Липа е лице на насловната на култното модно списание Вог за месеците јуни и јули, па се чини и да нема поголема инспирација од неа оваа сезона.  
13.
May.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние што ги обожаваат скандинавските блогерки, тогаш веројатно сте слушнале за ултра стилската Пернил Тесбек, која важи за една од омилените.
10.
May.
2022.
БЛОГ
Откако подолг период малку како да подзаборавивме како изгледа една добра забава, повторно се враќаме на дружбите со пријателите и прекрасните поводи на кои ...
06.
May.
2022.
БЛОГ
Секогаш одбирајќи исклучително стилски парчиња, на церемонијата на доделувањето на наградите на истакнати луѓе во нивната професија, кралицата и една дама од...
03.
May.
2022.
БЛОГ
Утрово се чини сите ги разнежни можеби највпечатливиот момент на синоќешната Мет Гала, кога актерот Рајан Рејнолдс со вљубен поглед и аплаудираше на неговата...
29.
Apr.
2022.
БЛОГ
Секогаш полн свежи парчиња што го привлекуваат вниманието, новата колекција на Dan John повторно е одраз на она како треба да изгледа совршениот маж, со супе...
27.
Apr.
2022.
БЛОГ
Како групација, многу често говориме за големината на семејството и секогаш на било кој начин се обидуваме да ви прикажеме што за нас значи истото, па овој В...
20.
Apr.
2022.
БЛОГ
Дека секогаш најдобрите дизајнерски колекции можете да ги најдете на едно место веќе знаете, а она со што дополнително ја разубавуваме оваа среда е информаци...
19.
Apr.
2022.
БЛОГ
Сосема навреме за матурската вечер, вашата омилена модна групација Fashion Group ги претстави новите колекции на своите познати брендови, сега, пософистицира...