Барај
Новата колекција на Mango Kids е полна неодоливи парчиња!
БЛОГ

Новата колекција на Mango Kids е полна неодоливи парчиња!

 

После сите прекрасни празници и уживање во слободните денови, можеби е вистинско време полека да се подготвиме за сите оние обврски што нè чекаат.

 

 

Меѓу истите е секако и почнувањето на училишната година која секогаш подразбира стилски комбинации во кои најмилите се чувствуваат пред сè удобно, а во секој момент и супер шик.

Ваквите комбинации секогаш ги потпишува новиот омилен бренд на најмалите Mango во чии продавници и онлајн можете да ја најдете новата колекција полна неодоливи парчиња.

 

 

Една од причините поради која родителите ги обожаваат колекциите на брендот, е тоа што парчињата секогаш се изработени од неодоливи материјали во најубавите пастелни нијанси што можете да си ги замислите.

Младите дами во колекцијата ќе ги најдат сите оние дуксери што ќе ги обожаваат за училишните комбинации, но и фустанчињата со кои ќе ја дочекаме пролетта.

 

 

 

Момчињата пак, ќе бидат вистински шизици со блузичките на долги ракави со интересен принт во предниот дел, но и со шик јакните и елечињата кои ќе ги обожаваат во последните денови од зимата.

Сите парчиња што ќе ги видите се во целост прилагодени на потребите на децата, па токму поради тоа истите се толку обожавани и одобрени од родителите. Понеделникот е совршен ден да направите мини шопинг за вашите најмили, па одвојте време и посетете ја нашата продавница во East Gate или погледнете ги најслатките модели на Mango Kids онлајн.

 

 

 

 

 

 

 
10.01.2022.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

24.
Jan.
2022.
БЛОГ
Откако во првата бременост секојдневно беше инспирација за многу девојки кои беа во исчекување, прекрасната Рози Хантингтон-Вајтли се чини блесна со комбинац...
21.
Jan.
2022.
БЛОГ
Веројатно веќе знаете дека во тек се сезонските намалувања во чии рамки можете да си ги набавите сите оние парчиња што толку ги чекавте по супер цени, а дел ...
18.
Jan.
2022.
БЛОГ
Одвојте време за супер шопинг и посетете ги продавниците на Guess, Fashion&Friends, Levi’s и Dan John каде токму од денеска, 18.01, намалувањата до...
14.
Jan.
2022.
БЛОГ
Познатите брендови на Fashion Group во својата понуда и оваа зима ги имаат најстилските модели кога станува збор за јакни и зимски обувки, изработени од најк...
12.
Jan.
2022.
БЛОГ
Ако сте од оние кои обожуваат слободното време да го пополнуваат гледајќи серии на Нетфликс, тогаш сигурно ја погледнавте новата, едноставно наречена „...
04.
Jan.
2022.
БЛОГ
Оваа зима, девојките обожуваат да прават all white комбинации, па така многу често на Инстаграм профилите на познатите дами можеме да видиме стајлинг со шик ...
31.
Dec.
2021.
БЛОГ
Иако постојано си потврдуваме дека тоа е така, правејќи рекапитулација на сето она што го направивме изминатата година кога се блоговите во прашање, забележа...
30.
Dec.
2021.
БЛОГ
Иако и главната актерка не нè изневери, сепак, многумина ќе кажат дека вистинската ѕвезда кога се стилските комбинации во прашање, во втората сезона E...
28.
Dec.
2021.
БЛОГ
На само неколку дена од почетокот на новата година и уживање во одбирањето на комбинации за новогодишната ноќ, девојките полека, но сигурно почнаа да ги прав...
23.
Dec.
2021.
БЛОГ
Како и секоја година, така и оваа, ви ја олеснуваме потрагата по најстилските парчиња со наш избор на највпечатливите за кои со сигурност знаеме дека ќе ви п...