Барај
Како девојките ги носат UGG чизмите оваа сезона?
БЛОГ

Како девојките ги носат UGG чизмите оваа сезона?

 

Веќе подолг период уживаме во екот на есенската сезона која за среќа, нè почести со убаво и сончево време совршено за инспиративни комбинации.

 

 

Кога говориме за инспиративните есенски комбинации, дефинитивно постои еден бренд чии обувки секогаш се толку уникатни и изгледаат тотално шик при стилизирањето.

Оваа сезона, девојките повторно се надминаа себеси кога се во прашање обувките со потпис на UGG, а токму сега е совршено време за шопинг на вашиот омилен пар ако сè уште не го направивте тоа.

 

 

Сосема во стил на есента, одбирајќи парчиња во земјени тонови, девојките и оваа сезона ги одбираат топлите и супер удобни UGG модели, сега, надополнети со украси како панделки и синџири, интересни пресеци, како и неодоливи бои.  Девојките на Инстаграм обожаваат да ги споделуваат своите комбинации со омилените обувки, а од она што можеме да видиме, во истите тие вметнуваат и лежерни и романтични есенски фустани, шик фармерки и панталони дополнети со кошула и плетен елек, волуменозни џемпери и што уште не.

 

 

 

 

Во продавницата на Fashion&Friends деновиве пристигна новата колекција на брендот, па доколку сè уште не ги погледнавте вашите фаворити, сега е совршена можност за тоа. Доколку сте од оние што уживаат во шопингот од дома, само за вас денеска подготвивме мала инспирација која знаеме дека ќе ви се допадне!

 

 

 

 

 

 

23.11.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

25.
Nov.
2021.
БЛОГ
Кој рече дека најдобрите попусти мора да се случат во петок? Fashion Group подготви супер понуди за своите клиенти, а во истите, можете да уживате веќе од ов...
22.
Nov.
2021.
БЛОГ
Во друштво на супер урбана публика, во саботата во продавницата на Timberland во Скопје Сити Мол се случи кул настан на кој македонскиот тату артист Игор Сте...
18.
Nov.
2021.
БЛОГ
Вљубениците во стилските и уникатни парчиња, веројатно веќе дознаа дека има нов бренд во градот – исклучително софистициран, неверојатно естетски и пол...
15.
Nov.
2021.
БЛОГ
Новата колекција на вашиот омилен бренд Манго, потврдува дека секоја дама во својот плакар треба да има и парчиња во црно – бели нијанси кои се вистинс...
10.
Nov.
2021.
БЛОГ
Жолта среда во Timberland - тоа значи -20% намалување на сите парчиња од брендот, создадени за уживање во текот на целата сезона.  
09.
Nov.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во нашите продавници и онлајн започнува една од омилените промоции на која знаеме дека и вие ќе се израдувате. Станува збор за акција во чии рамк...
08.
Nov.
2021.
БЛОГ
„Седа коса, седа коса, седа коса! Дали таа има седа коса??? Седам со мојот пријател Енди Коен на кого целата коса му е седа и изгледа фантастично. Зошт...
03.
Nov.
2021.
БЛОГ
Новата колекција на омилениот шпански бренд Springfield со себе донесе исклучително стилски парчиња кои ги освоија момците и девојките на прв поглед, а токму...
02.
Nov.
2021.
БЛОГ
Под закрила на модната групација Fashion Group, познатиот козметички бренд ја отвори својата прва продавница која сосема очекувано, привлече неверојатно вним...
01.
Nov.
2021.
БЛОГ
За оваа сезона да ви ја олесниме потрагата по најдобрите парчиња со кои си ги замисливте вашите комбинации, направивме колекција едноставно наречена „Б...