Барај
Timberland x Stevac: Младите пренесоа кул пораки на омилените чизми!
БЛОГ

Timberland x Stevac: Младите пренесоа кул пораки на омилените чизми!

 

Во друштво на супер урбана публика, во саботата во продавницата на Timberland во Скопје Сити Мол се случи кул настан на кој македонскиот тату артист Игор Стевковски – Стевац ги пренесе пораките на младите на нивните омилени чизми.

 

 

Истите, останаа да сведочат за тоа колку супер креативни идеа има публиката на брендот и зошто истиот години наназад е еден од омилените на момците и девојките. Сосема во урбан стил, продавницата на Timberland за момент се претвори во ултра креативно катче кое дефинитивно недостасуваше во последниот период, а инспиративниот тату артист се обиде на најстилски можен начин да одговори на желбите на сите присутни. Под нивното мото Nature Needs Heroes, повеќе од охрабрувачки беше што уште еднаш се докажа колку младите се свртени кон природата и колку сериозно се грижат за големите проблеми, разменувајќи инспиративни приказни меѓу себе како дел од кампањата на брендот „Build Forward“.

„Големо задоволство ми е што денеска сме заедно со овие супер момци и девојки, кои дојдоа навистина подготвени кога е креативноста во прашање. Кога создаваш нешто за друг, мора да си комплетно фокусиран, бидејќи нема простор за грешки (се смее). Поради тоа, на некој начин можеби и малку е стресно. Потребно е секогаш да имаш систематичен пристап и тоа е тоа што не те остава смирен во ниту еден момент“, вели Игор, кој направи сериозно добри дела на чизмите што момците и девојките му ги доверија во саботата. Она што тој ќе го каже, а е поврзано и повеќе од точно за Timberland, е тоа што иако можеби во последните години брендот доби многу поголем опсег на публика, сепак, она што го задржа е моментот наречен „Street Style“, нешто што секогаш ќе го прави свој и ултра уникатен.

 

 

 

„Анализирајќи го од дизајнерски аспект, брендот е беспрекорен и етаблиран како таков, ги опфаќа сите таргет групи, што секако е за најголем респект“, додава Игор, посочувајќи им на сите кои се дел од брендот да продолжат во овој правец. Она што дефинитивно е за почит, е токму последната кампања на Timberland, која уште еднаш нè потсетува на важноста на култните жолти чизми во општеството и како истите успеаја од навидум едноставни обувки, да станат икона на стилот за многумина. Ова го докажува и фактот што токму некои од најголемите артисти во светот се дел од оваа кампања и ја раскажуваат нивната приказна поврзана со култните чизми, каде тие ги однеле во животот и зошто секој треба да поседува барем еден чифт.

 

 

Сите заедно, споделуваат инспиративни нешта од нивниот живот, нешта што ги движат напред и нешта што им помагаат да продолжат да создаваат во животот.  „Секој нов ден надвор, наоѓам нешто што ме инспирира да правам нова музика, без разлика дали тоа е некоја ситуација, нов збор, боја, улица... Кога мислам на иднината, денес е првиот ден од мојот живот. Заборави на сè што се случило претходно. Само фокусирај се на следната цел и продолжи да движиш напред“, вели Мејхем Лорен како дел од инспиративните приказни на Timberland.  Вакви и многу слични, раскажавме во саботата во вашата омилена продавница, а доколку вие сè уште го немате одбрано омилениот чифт жолти чизми, сега е сосема соодветно време да се заљубите во некој од нив и да уживате во сите креативни денови пред вас кои секогаш се полни со инспирација!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22.11.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

25.
Nov.
2021.
БЛОГ
Кој рече дека најдобрите попусти мора да се случат во петок? Fashion Group подготви супер понуди за своите клиенти, а во истите, можете да уживате веќе од ов...
23.
Nov.
2021.
БЛОГ
Оваа сезона, девојките повторно се надминаа себеси кога се во прашање обувките со потпис на UGG, а токму сега е совршено време за шопинг на вашиот омилен пар...
18.
Nov.
2021.
БЛОГ
Вљубениците во стилските и уникатни парчиња, веројатно веќе дознаа дека има нов бренд во градот – исклучително софистициран, неверојатно естетски и пол...
15.
Nov.
2021.
БЛОГ
Новата колекција на вашиот омилен бренд Манго, потврдува дека секоја дама во својот плакар треба да има и парчиња во црно – бели нијанси кои се вистинс...
10.
Nov.
2021.
БЛОГ
Жолта среда во Timberland - тоа значи -20% намалување на сите парчиња од брендот, создадени за уживање во текот на целата сезона.  
09.
Nov.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во нашите продавници и онлајн започнува една од омилените промоции на која знаеме дека и вие ќе се израдувате. Станува збор за акција во чии рамк...
08.
Nov.
2021.
БЛОГ
„Седа коса, седа коса, седа коса! Дали таа има седа коса??? Седам со мојот пријател Енди Коен на кого целата коса му е седа и изгледа фантастично. Зошт...
03.
Nov.
2021.
БЛОГ
Новата колекција на омилениот шпански бренд Springfield со себе донесе исклучително стилски парчиња кои ги освоија момците и девојките на прв поглед, а токму...
02.
Nov.
2021.
БЛОГ
Под закрила на модната групација Fashion Group, познатиот козметички бренд ја отвори својата прва продавница која сосема очекувано, привлече неверојатно вним...
01.
Nov.
2021.
БЛОГ
За оваа сезона да ви ја олесниме потрагата по најдобрите парчиња со кои си ги замисливте вашите комбинации, направивме колекција едноставно наречена „Б...