Есенска модна инспирација - Каролина и Манго
БЛОГ

Есенска модна инспирација - Каролина и Манго

10.10.2019.

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Оваа есен подготвивме низа на нови фотографии и модни инспирации за сите жени од брендот Mango.

Глобалната кампања на Mango за новата есенска колекција има за цел да ги сплоти жените ширум светот и да потенцира на нивната вредност за споделување на заеднички моменти.

Оваа есен женскиот гардеробер нема да биде ќе биде комплетен без класичен капут, едноставна кошула, квалитетен џемпер од кашмир, а една таква селекција на безвременски креации направи „Манго“.

Погледнете само мал дел од првиот сет на фотографии инспирација за оваa есен:

Капут: http://bit.ly/2oU4cY7
Палто: http://bit.ly/2MgHiCC
Панталони: http://bit.ly/2OnRlIm
Чанта: http://bit.ly/31FFysS
Чевли: http://bit.ly/31Lf09A
Очила: http://bit.ly/31HR07i
Обетки: http://bit.ly/2OcYNWW

---

Облека и додатоци: Mango
Модел: Karolina Goceva
Фотографија: Ani Dimi
Стилист: Almir Mili
Шминка: VD Make Up
Фризура: Dzesi Kostić

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

14.
Aug.
2020.
БЛОГ
За сите нови есенски денови на кои допрва ќе им се радуваме, нашите брендови веќе подготвија исклучително стилски колекции полни кул и уникатни парчиња кои з...
10.
Aug.
2020.
БЛОГ
Постои едно парче на кое секогаш му се враќаме во оние моменти кога не сме сигурни за одбраната комбинација и со кое никогаш не можете да погрешите – с...
07.
Aug.
2020.
БЛОГ
И додека брендовите веќе почнаа да ги прикажуваат новите колекции поради кои толку и се радуваме на есента, постојат неколку клучни парчиња без кои не можете...
string(0) ""
string(0) ""