Барај
Креацијата на Бела Хадид ги засени сите останати на Канскиот фестивал
БЛОГ

Креацијата на Бела Хадид ги засени сите останати на Канскиот фестивал

 

Во моментов во тек е еден од најгламурозните филмски настани што публиката со нетрпение го очекуваше, особено што конечно, истиот се одржа со физичко присуство на некои од најпознатите светски филмски ѕвезди.

 

Сосема очекувано и повеќе од потребно, за црвениот килим дамите одбраа некои од најубавите креации што можете да си ги замислите, а совршен беше моментот што во тек беше и неделата на висока мода, па многу од нив на церемонијата се појавија во ултра „свежи“ креации.

Една од нив дефинитивно беше и Бела Хадид која за нејзиното појавување во Кан одбра креациja директно од ревијата на уникатниот Скјапарели и изгледаше ултра уникатно.

 

Истата се состоеше од едноставен црн долг фустан со длабоко деколте и со исклучително уникатна изработка во форма на бели дробови во златна нијанса со која и беа покриени градите и за кратко стана вест број еден во сите медиуми.

Дека таа дефинитивно знае како да остави впечаток, докажа и со винтиџ фустанот на Жан Пол Готје во кој се појави неколку дена претходно, а кој беше подеднакво уникатен и посебен како и оној со потпис на Скјапарели.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повеќе од сигурно беше дека таа ги имаше најдобрите модни моменти досега на Канскиот филмски фестивал, но тоа не значи дека останатите дами не направија добар избор.

 

Никако не смееме да заборавиме на прекрасната инфлуенсерка Лионе Хан која за црвениот килим одбра едноставно неверојатна креација со потпис на Nicole&Felicia Couture, во кој ги собра сите погледи и беше прогласена за една од најдобро облечените дами на фестивалот.

 

Дека секогаш може подобро докажа и со нејзиниот втор избор за Кан, магичен фустан чии бои се прелеваа и истиот беше навистина неодолив, овојпат од дизајнерот Тони Вард кој важи за крал на свечените креации.

 

 

 

 

Со оглед на тоа што одамна немавме можност да уживаме во најпознатиот филмски фестивал во светот, дамите оваа година навистина се потрудија, па можевме да видиме прекрасни креации на Шанел носени од познатите француски актерки, но и кул дизајни од Валентино, Диор, Фенди и многу други.

Погледнете ги нашите фаворити досега, а се чини ќе уживаме и во многу други до 17-ти јули.

 

12.07.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

21.
Sep.
2021.
БЛОГ
Меѓу другото, лондонските улици на најшармантен можен начин ги најавија трендовите за следната пролет на кои толку многу им се радуваме.
20.
Sep.
2021.
БЛОГ
Чизмите се избор број еден кога е во прашање студената сезона, па иако септември, модните брендови понудија навистина сериозен избор за сезонава што следи.
14.
Sep.
2021.
БЛОГ
Откако добро нè подготвија за она што можеме да го очекуваме од вечерта, сите омилени ѕвезди во моментов се појавија на најдолгоочекуваниот настан во ...
13.
Sep.
2021.
БЛОГ
За среќа, се чини целиот настан го „извади“ единствената Џенифер Лопез која на сцената се појави како изненадување за да и ја додели наградата на...
10.
Sep.
2021.
БЛОГ
Кога говориме за модни детали, веројатно прво нешто што ви паѓа на ум се дефинитивно чантите кои од сезона во сезона стануваат сè подобри.
09.
Sep.
2021.
БЛОГ
Веројатно Hugo Boss е еден од најсофистицираните брендови во нашата групација во чии совршени парчиња нашите клиенти уживаат долги години, па сакајќи да им с...
07.
Sep.
2021.
БЛОГ
Од неодамна на нашата групација и се придружи уште еден исклучително популарен бренд, кој години наназад важи за еден од омилените на девојките.  
03.
Sep.
2021.
БЛОГ
Според првите парчиња кои веќе можете да ги најдете во продавницата на Манго или пак да ги нарачате онлајн, пред нас е студена сезона во која се чини ќе ужив...
02.
Sep.
2021.
БЛОГ
Веројатно и не се изненадивте многу кога ја погледнавте насловната фотографија, но секоја сезона ние мора да повториме дека кул девојките носат парчиња во пр...
31.
Aug.
2021.
БЛОГ
Со збогувањето со слободните денови, веќе знаеме дека пред нас е студената сезона, а со тоа и враќањето на работа, колку и да звучи тоа тешко.