Барај
Оваа сезона се инспирираме од стилската блогерка Памела Смољаниќ
БЛОГ

Оваа сезона се инспирираме од стилската блогерка Памела Смољаниќ

 

Ако сте од оние кои уживаат прегледувајќи ги профилите на познатите блогерки, тогаш веројатно досега сте ја запознале прекрасната Памела Смољаниќ или попозната како @august_xvi.

 

Дипломирана економистка, со искуство во новинарството и ПР професијата, шармантната Хрватка е дефинитивно една од најпознатите инфлуенсерки на Балканот со соработки со сериозни брендови зад себе.

Во потрага по мала инспирација кога се комбинациите за топлата сезона во прашање, уживавме додека го разгледувавме профилот на Памела чии фотографии секогаш зрачат со еден посебен шарм и позитивна енергија.

Прекрасната Памела за себе ќе каже дека иако толку многу сака да биде спонтана, најдобро се снаоѓа кога за денот има направено добар план и се држи по него, а со оглед на нејзината професија, тоа и не е за изненадување.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кога се ритуалите за убавина во прашање, таа ќе каже дека сериозно внимание посветува на нега на нејзината кожа, нешто за што смета дека телото ќе и биде благодарно за неколку години. Веројатно и поради тоа, таа секогаш изгледа толку свежо и прекрасно, а соработува и со многу познати козметички компании.

 

Што се однесува до нејзиниот стил, минимализам е можеби најсоодветниот опис за сите нејзини комбинации, но деталите со кои секогаш освојува, се нешто ултра уникатно.

 

Она на што знаеме дека ќе се израдувате, е тоа што голем дел од нејзините парчиња се навистина достапни, па без проблем можете да ги најдете истите само со малку труд.

 

 

Ова лето, Памела го „бои“ во пастелни, но и интензивни нијанси, преточени во уникатни фустани, комбинации од бермуди и кошули во ист дезен, широки палта и џинс за вечерните излегувања, но и многу бела боја како избор број еден во топлите денови.

За да ви ја олесниме потрагата по најстилските парчиња, во прилог на сите фотографии, ќе најдете линкови до вашите нови омилени парчиња, за кои можете да ни заблагодарите подоцна.

 

 


 

14.06.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

27.
Jul.
2021.
БЛОГ
Покрај облеката што е наменета специјално за нив, благодарение на трендовите изминатиот период, бремените дами можат да најдат нешто за себе и во регуларните...
23.
Jul.
2021.
БЛОГ
И официјално, на 30 – ти јули можеме да ја прогласиме фестивалската сезона за отворена и со големо задоволство да ви го најавиме концертот на единствен...
21.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сакајќи овие разговори да ги изнесеме и надвор од канцеларија, решивме да направиме заедничка дружба на која нашите најмили би се запознале и тоа би било неш...
19.
Jul.
2021.
БЛОГ
Џеси Буш е дефинитивно една од најпознатите инфлуенсерки на денешницата за која медиумите многупати пишуваа дека може да го продаде било кое парче седејќи во...
15.
Jul.
2021.
БЛОГ
Одберете ги вашите фаворити и уште денеска, посетете ја продавницата на Superdry во Скопје Сити Мол или погледнете ги сите производи кои се дел од намалување...
14.
Jul.
2021.
БЛОГ
Додека сè уште трае намалувањето, сега е време да ги одберете најубавите модели во кои ќе го поминете остатокот од летото и целосно ќе им се препуштит...
12.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сосема очекувано и повеќе од потребно, за црвениот килим дамите одбраа некои од најубавите креации што можете да си ги замислите, а совршен беше моментот што...
07.
Jul.
2021.
БЛОГ
Речиси 18 месеци од последната недела на Висока мода во Париз, возбудата во овој град од 5-ти до 8-ми јули е на највисоко можно ниво како резултат на првите ...
06.
Jul.
2021.
БЛОГ
Ако оваа сезона ги барате совршените маички на куси ракави, но и сакате навреме да се подготвите за следната сезона и да ги набавите најстилските дуксери и ј...
05.
Jul.
2021.
БЛОГ
Прекрасната инфлуенсерка и долгогодишен модел со навистина интересна животна приказна, е една од најголемите обожавателки на брендот Mango, па речиси секојдн...