Барај
Додадовме нови сандали во листата за шик изглед ова лето!
БЛОГ

Додадовме нови сандали во листата за шик изглед ова лето!

08.06.2021.

 

 

Ако пред некое време ви ги претставивме сите стилски сандали со кои можете да направите безброј комбинации ова лето, денеска сакаме да ве запознаеме со новите модели на кои нема да можете да им одолеете.

Во листата, додадовме сосема нови парчиња што се љубов на прв поглед, а кои знаеме дека ќе ги употребите во некоја од вашите комбинации што секогаш се толку стилски.

Овојпат, нашите брендови претставија ултра удобни модели во кои можете да го поминете секој еден ден без разлика на обврските, а во кои ќе се чувствувате подобро од кога и да е.

Подеднакво привлечни се и оние модели на висока потпетица кои дојдоа во вистинско време кога со посебни мерки им се враќаме на прославите што толку многу ни недостасуваа.

Иако секоја сезона има целосно различни модели на сандали во кои ја минуваме топлата сезона, постојат неколку класици што се провлекуваат низ секоја сезона.

Токму тие, секогаш се вреден избор за инвестиција, бидејќи остануваат да сведочат за вашиот исклучителен стил и можете да ги носите буквално секоја топла сезона пред вас.

Повторно, како еден од најпопуларните модели за оваа сезона се враќаат сандалите во неутрални нијанси со висока и полна пета со акцент на извезениот коноп во долниот дел.

Токму овие модели, се совршени за прошетка во летните вечери, дополнети со лежерен фустан и сламена торба која сезонава е една од омилените.

Вистински популарни се и оние со ремчиња, особено моделите со врзување до средина на ногата кои беа вистински хит пред неколку години, а совршено одат со широки бермуди и шик маичка.

Сите нови модели во кои ќе шетаме ова долго и топло лето, ги гледате во продолжение, а уште повеќе, на следниов линк.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                             

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

16.
Jun.
2021.
БЛОГ
Новата летна колекција на брендот е сè што можете да посакате за долго и топло лето, надополнето со шик модели за сечиј вкус.
15.
Jun.
2021.
БЛОГ
Производите на брендот Havaianas од денеска ќе можете да ги најдете онлајн и во продавницата на Fashion&Friends сосема навреме за да ги направите сите ко...
14.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ако сте од оние кои уживаат прегледувајќи ги профилите на познатите блогерки, тогаш веројатно досега сте ја запознале прекрасната Памела Смољаниќ или попозна...
11.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ние имавме чест да разговараме со една од нив, со прекрасната Тамара Чуприна која на уникатен начин ни ги раскажа доживувањата во улога на девојка на еден од...
09.
Jun.
2021.
БЛОГ
Познат по исклучителните кроеви на фармерки и ултра урбаните дуксери, дизајнерите на брендот и овојпат претставија впечатливи парчиња во кои дефинитивно ќе с...
04.
Jun.
2021.
БЛОГ
Иaко веројатно нема да биде сосема онака како што го замисливте, крајот на школската година е дефинитивно нешто на што треба да му се радувате, без оглед на ...
02.
Jun.
2021.
БЛОГ
Сосема медитерански во духот, брендот повторно понуди навистина единствени креации кога е топлата сезона во прашање, преточени во куси впечатливи фустанчиња,...
01.
Jun.
2021.
БЛОГ
Со цел да ви ја олесниме потрагата по најубавите парчиња со кои ќе ги обоите деновите, направивме шик колекција едноставно наречена „Hello June“ ...
31.
May.
2021.
БЛОГ
Со оглед на тоа што ситуацијата се чини полека се враќа во нормала, а веројатно веќе знаете дека многу наскоро повторно ќе уживаме во семејните веселби, иако...
28.
May.
2021.
БЛОГ
Денес ве поттикнуваме да за кратко ги подзаборавите “здодевните” парчиња и да се препуштите на храбрите комбинации во кој без соменение ќе остави...