Барај
Што ќе носиме на пролетните венчавки?
БЛОГ

Што ќе носиме на пролетните венчавки?

 

Со оглед на тоа што ситуацијата се чини полека се враќа во нормала, а веројатно веќе знаете дека многу наскоро повторно ќе уживаме во семејните веселби, иако овојпат во помал број, но сепак, вистинско време е да блеснеме!

Ако можеби заборавивте како се подготвувавме за овие настани, ние сме тука да ве потсетиме дека секогаш на прво место ги стававме најубавите и највпечатливите фустани и истите ги надополнувавме со најстилските модни додатоци.

Бидејќи оваа сезона на венчавки се чини е сосема поинаква од било која друга, тоа значи дека без проблем можеме да експериментираме со изборот на парчиња во кои ќе се појавиме и навидум сосема обичниот пролетен фустан да го претвориме во wow ефект.

Доволно е на истиот да му додадете сандали на висока потпетица и впечатливи обетки и да го освоите просторот кога ќе се појавите на прославата.

Иако црниот фустан во нови форми останува класика кога се венчавките во прашање, сега конечно е време да не обземе цветниот принт и интензивните пролетни бои кои секогаш се толку привлечни.

Можеби фустаните се „ѕвездите“ кога станува збор за пролетните веселби, но верувајте дека нема да погрешите и доколку одберете комбинезон во некоја интензивна боја дополнително истакнат со високи потпетици и впечатлива шминка.

Оваа сезона, вистински хит се неодоливите боемски принтови кај фустаните, а доколку на истите им ја додадете „тежината“ што отворениот грб ја носи со себе, тогаш вие сте гостинката на пролетната венчавка што ќе остави најголем впечаток.

Она што е поважно од сè останато, е со себе да го понесете најдоброто расположение на било која пролетна прослава и да уживате во веселбите што толку долго ги чекавме.

Кој е вашиот фаворит во кој ќе блеснете на првата пролетна венчавка оваа сезона? Нашите, ги гледате во продолжение!

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                             

 

31.05.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

27.
Jul.
2021.
БЛОГ
Покрај облеката што е наменета специјално за нив, благодарение на трендовите изминатиот период, бремените дами можат да најдат нешто за себе и во регуларните...
23.
Jul.
2021.
БЛОГ
И официјално, на 30 – ти јули можеме да ја прогласиме фестивалската сезона за отворена и со големо задоволство да ви го најавиме концертот на единствен...
21.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сакајќи овие разговори да ги изнесеме и надвор од канцеларија, решивме да направиме заедничка дружба на која нашите најмили би се запознале и тоа би било неш...
19.
Jul.
2021.
БЛОГ
Џеси Буш е дефинитивно една од најпознатите инфлуенсерки на денешницата за која медиумите многупати пишуваа дека може да го продаде било кое парче седејќи во...
15.
Jul.
2021.
БЛОГ
Одберете ги вашите фаворити и уште денеска, посетете ја продавницата на Superdry во Скопје Сити Мол или погледнете ги сите производи кои се дел од намалување...
14.
Jul.
2021.
БЛОГ
Додека сè уште трае намалувањето, сега е време да ги одберете најубавите модели во кои ќе го поминете остатокот од летото и целосно ќе им се препуштит...
12.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сосема очекувано и повеќе од потребно, за црвениот килим дамите одбраа некои од најубавите креации што можете да си ги замислите, а совршен беше моментот што...
07.
Jul.
2021.
БЛОГ
Речиси 18 месеци од последната недела на Висока мода во Париз, возбудата во овој град од 5-ти до 8-ми јули е на највисоко можно ниво како резултат на првите ...
06.
Jul.
2021.
БЛОГ
Ако оваа сезона ги барате совршените маички на куси ракави, но и сакате навреме да се подготвите за следната сезона и да ги набавите најстилските дуксери и ј...
05.
Jul.
2021.
БЛОГ
Прекрасната инфлуенсерка и долгогодишен модел со навистина интересна животна приказна, е една од најголемите обожавателки на брендот Mango, па речиси секојдн...