Барај
Сите нијанси на бела што ќе ги обожаваме оваа пролет
БЛОГ

Сите нијанси на бела што ќе ги обожаваме оваа пролет

 

 

Иако пролетта е сезона кога речиси и да не носиме темни нијанси и целосно им се препуштаме на светлите тонови, особено се истакнува една боја што ги поврзува сите пролетни парчиња без разлика на трендовите – белата!

Без разлика дали се работи за фустан, маичка на куси ракави, па дури и шик фармерки, оваа неодолива нијанса е вистинската што секогаш треба да ја бирате пред секоја друга.

Оваа сезона, момците и девојките повторно ја обожаваат и постојано одбираат парчиња во истата, па токму поради тоа, колекциите на познатите брендови се полни бели парчиња.

Она поради што оваа боја е една од најпосакуваните во топлата сезона, се токму бесконечните можности за комбинирање на парчињата во истата, со било која друга боја од палетата и секогаш да изгледате средено и стилски.

Новите колекции на нашите брендови сезонава носат безброј парчиња во бела боја од кои можете да го одберете својот фаворит и да бидете ултра шик во секое време.

Како и минатата топла сезона, така и оваа, на пиедестал повторно се романтичните блузички и фустани изработени од деликатен материјал кои девојките ги одбираат во секое време.

Почнувајќи од класичните кроеви на кошули и маички на куси ракави, па сè до широки фустани на тенки прерамки и оние на преклоп, изборот на бели парчиња оваа сезона е едноставно неверојатен.

Иако белите парчиња не се ништо ново во модниот свет, истите одново нè освојуваат секоја сезона и нудат бесконечни можности за комбинирање.

Без сомнеж, истото ќе биде случај и оваа година, со оглед на тоа што девојките веќе ги обоија градските улици во оваа нијанса, а ако вие сте од оние кои сè уште не го одбрале своето совршено парче, на следниов линк ги имате најубавите за викенд шопинг.

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                             

21.05.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

30.
Jul.
2021.
БЛОГ
Ако воопшто постои човек на Балканот, па и пошироко што не ја познава оваа исклучителна девојка, овој петок е совршен момент да го исправите тоа. Во рамки на...
29.
Jul.
2021.
БЛОГ
Ако ова лето ви требаше совршеното парче накит, ние го имаме токму тоа што го барате! Вашиот омилен бренд Манго неодамна ја промовираше новата колекција наки...
28.
Jul.
2021.
БЛОГ
Ако сте љубител на брендот Tommy Jeans или пак поседувате барем едно парче со потпис на истиот, веројатно веќе ја препознавате естетиката на брендот. Како и...
27.
Jul.
2021.
БЛОГ
Покрај облеката што е наменета специјално за нив, благодарение на трендовите изминатиот период, бремените дами можат да најдат нешто за себе и во регуларните...
23.
Jul.
2021.
БЛОГ
И официјално, на 30 – ти јули можеме да ја прогласиме фестивалската сезона за отворена и со големо задоволство да ви го најавиме концертот на единствен...
21.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сакајќи овие разговори да ги изнесеме и надвор од канцеларија, решивме да направиме заедничка дружба на која нашите најмили би се запознале и тоа би било неш...
19.
Jul.
2021.
БЛОГ
Џеси Буш е дефинитивно една од најпознатите инфлуенсерки на денешницата за која медиумите многупати пишуваа дека може да го продаде било кое парче седејќи во...
15.
Jul.
2021.
БЛОГ
Одберете ги вашите фаворити и уште денеска, посетете ја продавницата на Superdry во Скопје Сити Мол или погледнете ги сите производи кои се дел од намалување...
14.
Jul.
2021.
БЛОГ
Додека сè уште трае намалувањето, сега е време да ги одберете најубавите модели во кои ќе го поминете остатокот од летото и целосно ќе им се препуштит...
12.
Jul.
2021.
БЛОГ
Сосема очекувано и повеќе од потребно, за црвениот килим дамите одбраа некои од најубавите креации што можете да си ги замислите, а совршен беше моментот што...