Барај
Месец мај го започнуваме со шик парчиња од Timberland
БЛОГ

Месец мај го започнуваме со шик парчиња од Timberland

04.05.2021.

 

 

На листата на нашите омилени брендови за оваа топла сезона без сомнение меѓу првите се искачи и Timberland чии парчиња секогаш носат приказна со себе.

Веројатно веќе знаете дека брендот години наназад целосно се насочува кон зачувување на Планетата и во најголем дел одбира природни материјали, па тоа му дава уште поголема тежина кога е вистинскиот избор во прашање.

За топлите денови што следат, брендот подготви целосно нова колекција во која вметна некои од омилените класици како поло маичките и оние со препознатливото лого, но и ултра удобни патики и стилски сандали за уживање во високите температури.

За материјалите од кои се изработени сите парчиња од колекцијата на Timberland повеќе и не говориме, со оглед на тоа што веројатно го знаете чувството кога носите парче од брендот.

Оваа сезона, не заборавајте ја и соработката на Timberland со брендот на познатиот музичар Pharrell Williams, Billionaire Boys Club и колекцијата едноставно наречена „The Bee Line“.

Во истата, ќе најдете маички на куси ракави и дуксери во кул бои, со пчелите како мотив и како тренд што момците го обожаваат сезонава.

Иако и овојпат целата колекција е тотално урбана и има парчиња за сечиј вкус и комбинации, сепак, акцентот повторно се става на маичките на куси ракави како ултимативно парче што ќе ги одбележи топлите денови.

Високите температури се чини дојдоа побрзо од очекуваното, но тоа не значи дека момците треба да се откажат од стилските кошули, особено од оние во светли нијанси кои се совршен избор за во канцеларија.

Она што треба да го знаете кога говориме за Timberland, е дека во моментов се актуелни неколку промоции поврзани со брендот, па така, доколку купите еден производ ќе добиете -10% намалување, а за два 20%.

Подеднакво привлечна е и понудата на две поло маички со потпис на брендот кои сега ги добивате за 5.990 денари, а истите можете да ги комбинирате во буквално секој пролетен стајлинг.

Почетокот на работната недела е совршен момент за освежување на плакарот, а целата понуда од брендот ја гледате на следниот линк.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                       

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

17.
May.
2021.
БЛОГ
Сакајќи да ви ја олесниме потрагата по комбинациите со кои никогаш нема да погрешите, а истите секогаш се потпишани како минималистички, овој понеделник ви п...
14.
May.
2021.
БЛОГ
За да сме целосно подготвени за сите убавини што допрва доаѓаат, овој петок правиме преглед на најстилските фустани од нашите нови колекции кои се како созда...
07.
May.
2021.
БЛОГ
Доколку поради некоја причина на 8 – ми март не и го кажавте она што имавте на вашата мајка или пак не успеавте да ја израдувате со некој подарок, оваа...
05.
May.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во вашата омилена онлајн продавница Fashion Group во рамки на промоцијата Flash Deals ги ставивме најубавите парчиња за топлата сезона што е пред...
29.
Apr.
2021.
БЛОГ
За денот да е уште поубав, токму од денеска во продавниците на Fashion Group стартува празничното намалување од -30%, но и многу други промоции на вашите оми...
28.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа сезона, најстилските модни додатоци за разубавување на секоја комбинација се со потпис на Parfois од каде доаѓаат и најубавите кампањи кои повикуваат на...
27.
Apr.
2021.
БЛОГ
Овие денови се збогуваме со топлите парчиња во потемни нијанси и целосно се препуштаме на пастелната палета на бои кои секогаш потсетуваат на долги и топли п...
26.
Apr.
2021.
БЛОГ
Иако се чини дека сосема заборавивме како изгледаа ваквите настани кои во последно време се одржуваат преку разните видови на онлајн платформи, гламурот на о...
23.
Apr.
2021.
БЛОГ
За прекрасните денови што доаѓаат, направивме колекција едноставно наречена „Кежуал – шик“, токму во стилот во кој сакаме да ги поминеме сл...
22.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа година, темата е „Да ја обновиме нашата Земја“, па она за што ние денеска сакаме да разговараме е од колкава важност се и одржливите материј...