Барај
Празнични промоции и неодоливи намалувања во Fashion Group
БЛОГ

Празнични промоции и неодоливи намалувања во Fashion Group

29.04.2021.

 

 

Овој четврток е како создаден за шопинг, зарем не? Ако токму денеска си ја замисливте совршената комбинација за Велигденските празници, сè уште имате време да си ги набавите парчињата што совршено ќе се вклопат во истата.

За денот да е уште поубав, токму од денеска во продавниците на Fashion Group стартува празничното намалување од -30%, но и многу други промоции на вашите омилени брендови.

Празниците се дефинитивно време кога секој миг треба да го поминете со саканите, а дефинитивно не постои нешто поубаво од мало внимание со кое ќе покажете колку тие ви значат.

Како и секогаш, така и овојпат, во промоциите само за вас ги сместивме најубавите парчиња од колекциите пролет-лето, во чии рамки добивате неверојатни -30% намалување на селектирани производи.

Овие празници, ги славиме во исклучителен стил, па не двоумете се и одберете парче од понудата на Hugo Boss каде само сега, добивате -10% на еден и -15% намалување на два или повеќе купени производи.

За сите останати брендови што не се вклучени во горенаведените промоции, останува да важи неодоливата понуда од -10% за еден и -20% намалување на два и повеќе купени производи.

Слободните денови се совршен момент кога по целодневната прошетка со семејството и пријателите, ќе најдете време за себе и ќе успеете да си ја направите и онлајн нарачката што ја планиравте подолг период.

Овојпат, без двоумење, во кошничката можете да ги ставите и омилените производи на вашите најмили, бидејќи од денеска стартува и промоцијата во најслаткиот бренд Okaidi каде за еден производ добивате намалување од -10%, додека за два или повеќе купени, -20%.

Крајот на април го означуваме со беспрекорно исполнети слободни денови, но и со долгопосакуваниот шопинг со кој сега, за многу помалку добивате многу повеќе и во подобро расположение од кога и да е, ги славиме најубавите Велигденски празници.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                             

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

17.
May.
2021.
БЛОГ
Сакајќи да ви ја олесниме потрагата по комбинациите со кои никогаш нема да погрешите, а истите секогаш се потпишани како минималистички, овој понеделник ви п...
14.
May.
2021.
БЛОГ
За да сме целосно подготвени за сите убавини што допрва доаѓаат, овој петок правиме преглед на најстилските фустани од нашите нови колекции кои се како созда...
07.
May.
2021.
БЛОГ
Доколку поради некоја причина на 8 – ми март не и го кажавте она што имавте на вашата мајка или пак не успеавте да ја израдувате со некој подарок, оваа...
05.
May.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во вашата омилена онлајн продавница Fashion Group во рамки на промоцијата Flash Deals ги ставивме најубавите парчиња за топлата сезона што е пред...
04.
May.
2021.
БЛОГ
За топлите денови што следат, брендот подготви целосно нова колекција во која вметна некои од омилените класици како поло маичките и оние со препознатливото ...
28.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа сезона, најстилските модни додатоци за разубавување на секоја комбинација се со потпис на Parfois од каде доаѓаат и најубавите кампањи кои повикуваат на...
27.
Apr.
2021.
БЛОГ
Овие денови се збогуваме со топлите парчиња во потемни нијанси и целосно се препуштаме на пастелната палета на бои кои секогаш потсетуваат на долги и топли п...
26.
Apr.
2021.
БЛОГ
Иако се чини дека сосема заборавивме како изгледаа ваквите настани кои во последно време се одржуваат преку разните видови на онлајн платформи, гламурот на о...
23.
Apr.
2021.
БЛОГ
За прекрасните денови што доаѓаат, направивме колекција едноставно наречена „Кежуал – шик“, токму во стилот во кој сакаме да ги поминеме сл...
22.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа година, темата е „Да ја обновиме нашата Земја“, па она за што ние денеска сакаме да разговараме е од колкава важност се и одржливите материј...