Барај
Најпосакуваните додатоци за оваа пролет се со потпис на Parfois
БЛОГ

Најпосакуваните додатоци за оваа пролет се со потпис на Parfois

28.04.2021.

 

 

Се чини дека конечно се збогувавме со студеното време и сите оние парчиња што нè топлеа во изминатите месеци, па сега е совршено време да ги извадиме од плакарот сите оние комбинации кои едвај чекавме да ги облечеме.

Веројатно знаете дека ниту еден стајлинг не е комплетен без модни додатоци, а понекогаш, тие и ја завршуваат целата работа.

Во топлите денови, сакаме да носиме накит кој со себе носи поинаква, целосно шармантна приказна и кој дефинитивно „зборува гласно“, како што и треба да биде.

Оваа сезона, најстилските модни додатоци за разубавување на секоја комбинација се со потпис на Parfois од каде доаѓаат и најубавите кампањи кои повикуваат на долго и топло лето во друштво на нивните парчиња.

Без разлика дали сте вљубеничка во накит, чанти или пак некое уникатно парче облека, брендот има сè што ни треба за топлата сезона што е пред нас, а на која толку многу и се радуваме.

Како што ќе кажат оттаму, ова лето, целата убавина е во мечтаењето за одмор на дестинациите за кои толку сонувавме, а можеби е време сето ова да заврши и сите планови конечно да се остварат.

Ако вие веќе ги имате направено вашите, единствено што ви треба е добар костим за капење и безброј парчиња накит за совршено бегство од реалноста.

Секако, брендот повторно создаде исклучително добри парчиња за разубавување на секојдневните комбинации, па така, оваа сезона постои само едно место каде ќе ја најдете чантата од вашите соништа, ланчето и обетките со кои ќе ги надополните сите стајлинзи, како и ултра кул шапките за шик заштита од сончевите зраци.

Со оглед на тоа во каква реалност го поминавме изминатиот период, сега е вистинско време да ги „разбудиме“ сите наши тренди стајлинзи и да се збогуваме со здодевните парчиња. Оваа топла сезона, одбираме многу колорит, но секако и не ги забораваме вистинските класици кога е во прашање накитот.

Пролетва, го носиме она што ни се допаѓа од прва и воопшто не се двоумиме. Експериментирајте и купете ја чантата во боја која толку многу ви се допадна, но и оние обетки со пердув за кои се запрашавте каде ќе ги носите. Сега, веќе сè е дозволено, а најуникатните модни додатоци сезонава се во продавниците на Parfois и онлајн на Fashion Group.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                   

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

17.
May.
2021.
БЛОГ
Сакајќи да ви ја олесниме потрагата по комбинациите со кои никогаш нема да погрешите, а истите секогаш се потпишани како минималистички, овој понеделник ви п...
14.
May.
2021.
БЛОГ
За да сме целосно подготвени за сите убавини што допрва доаѓаат, овој петок правиме преглед на најстилските фустани од нашите нови колекции кои се како созда...
07.
May.
2021.
БЛОГ
Доколку поради некоја причина на 8 – ми март не и го кажавте она што имавте на вашата мајка или пак не успеавте да ја израдувате со некој подарок, оваа...
05.
May.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во вашата омилена онлајн продавница Fashion Group во рамки на промоцијата Flash Deals ги ставивме најубавите парчиња за топлата сезона што е пред...
04.
May.
2021.
БЛОГ
За топлите денови што следат, брендот подготви целосно нова колекција во која вметна некои од омилените класици како поло маичките и оние со препознатливото ...
29.
Apr.
2021.
БЛОГ
За денот да е уште поубав, токму од денеска во продавниците на Fashion Group стартува празничното намалување од -30%, но и многу други промоции на вашите оми...
27.
Apr.
2021.
БЛОГ
Овие денови се збогуваме со топлите парчиња во потемни нијанси и целосно се препуштаме на пастелната палета на бои кои секогаш потсетуваат на долги и топли п...
26.
Apr.
2021.
БЛОГ
Иако се чини дека сосема заборавивме како изгледаа ваквите настани кои во последно време се одржуваат преку разните видови на онлајн платформи, гламурот на о...
23.
Apr.
2021.
БЛОГ
За прекрасните денови што доаѓаат, направивме колекција едноставно наречена „Кежуал – шик“, токму во стилот во кој сакаме да ги поминеме сл...
22.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа година, темата е „Да ја обновиме нашата Земја“, па она за што ние денеска сакаме да разговараме е од колкава важност се и одржливите материј...