Барај
Оскарите нè вратија во времето кога уживавме во гламурозните церемонии
БЛОГ

Оскарите нè вратија во времето кога уживавме во гламурозните церемонии

 

 

Социјална дистанца и повеќе места на одржување истовреме, вчеравечер конечно, по долго време се случи гламурозна церемонија за која ќе се говори подолго време – доделувањето на Оскарите 2021. 

Иако се чини дека сосема заборавивме како изгледаа ваквите настани кои во последно време се одржуваат преку разните видови на онлајн платформи, гламурот на овогодинешните Оскари совршено ни ја освежи меморијата.

 

Познатите холивудски ѕвезди облечени во најубавите креации досега за чија изработка овојпат имаа навистина доста време, во ниту еден момент не ги разочараа нивните обожаватели и на црвениот килим се вратија во најдобро можно издание.

Годинава, познатите дами повторно целосно им се препуштија на светските дизајнери и на совршен начин ги прикажаа креациите од нивните нови колекции за висока мода, но крадеа воздишки и во креации специјално изработени само за нив.

 

Сосема одмерени, но со исклучителна доза на гламур, најголем дел од актерките оваа година одбраа светкави креации обоени во златна и сребрена варијанта, со безброј Сваровски кристали и накит со потпис на Булгари вреден повеќе од шест милиони долари.

Црвениот килим прва го освои прекрасната млада актерка Кери Мулиген која на церемонијата пристигна во златна креација на Валентино, а вистинска драма се случи кога се појави секогаш впечатливата Реџина Кинг во специјално изработена креација на Луј Витон со огромен број на Сваровски кристали.

 

Секогаш нежната Аманда Сајфрид овојпат изненади во впечатлива црвена Армани Приве креација која и прилегаше едноставно неодоливо, за веднаш потоа црвениот килим целосно да го преземе младата Зендаја во жолта креација на Валентино инспирирана од златните времиња на Шер.

 

Воодушевувачки убава беше и холивудската убавица во Марго Роби која блескаше во сребрена креација на Шанел и едноставна, но ефектна шминка и фризура, додека легендарната Хали Бери повторно изненади со нејзиниот совршен изглед облечена во фантастична виолетова креација на Долче и Габана.

 

Оваа година беше сосема интересно и тоа што и момците имаа храбри избори кога станува збор за црвениот килим. Највпечатлив од сите се чини беше актерот Колман Доминго кој се појави во целосно розов костим на Версаче што му прилегаше навистина добро. Подеднакво впечатлив во костим во земјени тонови беше и Саша Барон Коен кој за пригодата одбра костим со потпис на Ралф Лорен.

 

Кога сме кај наградите, се чини вчеравечер целосно беше посветена на филмот Nomadland како што и се очекуваше, па истиот ја доби наградата за најдобар филм, додека актерката Франсес Мекдоналд си замина дома со наградата за најдобра актерка.

 

Иако сите очекуваа дека наградата за најдобар актер постхумно ќе му биде доделена на фантастичниот Чедвик Босман, истата, според многумина сосема неправедно, отиде во рацете на Ентони Хопкинс.

 

Наградата за најдобра споредна машка улога беше доделена на актерот Даниел Калуја, додека наградата за најдобра споредна женска улога за прв пат во историјата беше доделена на Корејка, и тоа на прекрасната Јун Јух-Џунг.

 

Овој понеделник е целосно во знакот на Оскарите, па утрово уживајте во најдобро облечените ѕвезди на годинешното доделување.

 

Фото: Vogue/Getty Images

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                   

26.04.2021.

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

16.
Jun.
2021.
БЛОГ
Новата летна колекција на брендот е сè што можете да посакате за долго и топло лето, надополнето со шик модели за сечиј вкус.
15.
Jun.
2021.
БЛОГ
Производите на брендот Havaianas од денеска ќе можете да ги најдете онлајн и во продавницата на Fashion&Friends сосема навреме за да ги направите сите ко...
14.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ако сте од оние кои уживаат прегледувајќи ги профилите на познатите блогерки, тогаш веројатно досега сте ја запознале прекрасната Памела Смољаниќ или попозна...
11.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ние имавме чест да разговараме со една од нив, со прекрасната Тамара Чуприна која на уникатен начин ни ги раскажа доживувањата во улога на девојка на еден од...
09.
Jun.
2021.
БЛОГ
Познат по исклучителните кроеви на фармерки и ултра урбаните дуксери, дизајнерите на брендот и овојпат претставија впечатливи парчиња во кои дефинитивно ќе с...
08.
Jun.
2021.
БЛОГ
Ако пред некое време ви ги претставивме сите стилски сандали со кои можете да направите безброј комбинации ова лето, денеска сакаме да ве запознаеме со новит...
04.
Jun.
2021.
БЛОГ
Иaко веројатно нема да биде сосема онака како што го замисливте, крајот на школската година е дефинитивно нешто на што треба да му се радувате, без оглед на ...
02.
Jun.
2021.
БЛОГ
Сосема медитерански во духот, брендот повторно понуди навистина единствени креации кога е топлата сезона во прашање, преточени во куси впечатливи фустанчиња,...
01.
Jun.
2021.
БЛОГ
Со цел да ви ја олесниме потрагата по најубавите парчиња со кои ќе ги обоите деновите, направивме шик колекција едноставно наречена „Hello June“ ...
31.
May.
2021.
БЛОГ
Со оглед на тоа што ситуацијата се чини полека се враќа во нормала, а веројатно веќе знаете дека многу наскоро повторно ќе уживаме во семејните веселби, иако...