Барај
Најдобрите меѓусезонски намалувања стартуваат од денеска во Fashion Group!
БЛОГ

Најдобрите меѓусезонски намалувања стартуваат од денеска во Fashion Group!

20.04.2021.

 

 

Ако има нешто поубаво од официјалните намалувања, тоа се дефинитивно меѓусезонските кога ни требаат толку многу комбинации за новата сезона.

Сега, кога знаеме кои се омилените трендови за оваа пролет и кога веќе ги имаме смислено сите комбинации во кои ќе уживаме во секој пролетен ден, периодот е совршен за шопинг на сите парчиња од листата и тоа по неверојатни цени.

 

Од денеска, во продавниците на вашите омилени брендови на Fashion Group како и онлајн, и официјално започнува меѓусезонското намалување до -30%, но и многу други промоции во чии рамки сите ќе го најдат својот фаворит.

 

Оваа сезона, бидете вистинска шик девојка со парчињата на Parfois каде од денеска, ќе најдете селектирани производи на -30%, а истото се однесува и на неодоливите парчиња со потпис на Springfield, додека за производите на Bitsiani, Women’Secret и Mango важи намалувањето од -20% на селектирани производи.

 

За периодот што доаѓа да биде уште постилски, направивме и неколку дополнителни промоции кои се однесуваат на -20% за урбаните дуксери на Superdry, каде важи и промоцијата од -10% за еден и -20% за два и повеќе, а истото се однесува и на брендовите од Fashion&Friends и Guess, додека безвременските парчиња со потпис на Boss од денеска можете да ги набавите со -10% за еден и -15% за две и повеќе.

 

Со будењето на природата, боите во новите колекции на нашите брендови се едноставно неодоливи, па времето е совршено да заборавиме на сите оние темни нијанси и слоевити комбинации во кои живеевме изминатиот период.

 

Сезоната што доаѓа секогаш потсетува на позитивни и ведри работи, па овој пат, потребно е и комбинациите да бидат такви, а сето тоа го оставаме на вашата креативност во која секогаш веруваме.

 

Пролетта и летото секогаш важат за најраскошни сезони, па искористете ги меѓусезонските намалувања уште повеќе да го истакнете вашиот стил, затоа што можностите овојпат се бескрајни.

Сите пролетни трендови и модели оваа сезона се на едно место, па посетете ги продавниците на нашите брендови за вистинско пролетно богатство или пак купувајте онлајн на www.fashiongroup.com.mk.

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                 

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

14.
May.
2021.
БЛОГ
За да сме целосно подготвени за сите убавини што допрва доаѓаат, овој петок правиме преглед на најстилските фустани од нашите нови колекции кои се како созда...
07.
May.
2021.
БЛОГ
Доколку поради некоја причина на 8 – ми март не и го кажавте она што имавте на вашата мајка или пак не успеавте да ја израдувате со некој подарок, оваа...
05.
May.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во вашата омилена онлајн продавница Fashion Group во рамки на промоцијата Flash Deals ги ставивме најубавите парчиња за топлата сезона што е пред...
04.
May.
2021.
БЛОГ
За топлите денови што следат, брендот подготви целосно нова колекција во која вметна некои од омилените класици како поло маичките и оние со препознатливото ...
29.
Apr.
2021.
БЛОГ
За денот да е уште поубав, токму од денеска во продавниците на Fashion Group стартува празничното намалување од -30%, но и многу други промоции на вашите оми...
28.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа сезона, најстилските модни додатоци за разубавување на секоја комбинација се со потпис на Parfois од каде доаѓаат и најубавите кампањи кои повикуваат на...
27.
Apr.
2021.
БЛОГ
Овие денови се збогуваме со топлите парчиња во потемни нијанси и целосно се препуштаме на пастелната палета на бои кои секогаш потсетуваат на долги и топли п...
26.
Apr.
2021.
БЛОГ
Иако се чини дека сосема заборавивме како изгледаа ваквите настани кои во последно време се одржуваат преку разните видови на онлајн платформи, гламурот на о...
23.
Apr.
2021.
БЛОГ
За прекрасните денови што доаѓаат, направивме колекција едноставно наречена „Кежуал – шик“, токму во стилот во кој сакаме да ги поминеме сл...
22.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа година, темата е „Да ја обновиме нашата Земја“, па она за што ние денеска сакаме да разговараме е од колкава важност се и одржливите материј...