Барај
Секој ден од април носиме пастелно!
БЛОГ

Секој ден од април носиме пастелно!

16.04.2021.

 

 

Веројатно не постои човек што не ужива во убавините што со себе ги носи пролетта, а една од тие убавини се дефинитивно комбинациите во светли нијанси.

 

Ако сте од оние кои секогаш ги бираат црно – белите комбинации пред сè, топлата сезона е време кога можете да експериментирате со стилот и во истиот да вметнете пастелни нијанси како ултимативен хит овие денови.

 

Романтични, ефективни и неодоливо шармантни, парчињата во пастелни нијанси конечно го добија местото што го заслужуваат, па сè поголем е бројот на момци и девојки кои ги разубавуваат улиците со стилските комбинации.

 

Она што е примамливо кај овие парчиња, покрај неверојатниот ефект што пастелните нијанси го носат со себе, е тоа што можете да ги комбинирате со други стилски парчиња и да имате комбинација за секоја пригода.

 

Ако секогаш одбирате поедноставни комбинации, тогаш кошулата во нежна жолта нијанса комбинирајте ја со сини фармерки со висок струк, а доколку сте од оние кои сакаат да експериментираат, тогаш, комбинирајте две пастелни нијанси и бидете тотално шик!

 

Она во што треба да сте сигурни е дека пастелните парчиња ќе ја претворат секоја ваша комбинација во исклучително шик и ефектен стајлинг, па така, ако сè уште не ги одбравте омилените, ние ги издвоивме најубавите за вас во колекцијата Pretty in pastels.

Кога ќе тргнете на шопинг по пастелните парчиња, единствено што треба да го имате на ум е тоа дека секогаш треба да одбирате едноставни кроеви и модели, односно парчиња кои ќе можете лесно да ги комбинирате.

 

Целата колекција можете да ја погледнете на следниов линк, но и во продавниците на нашите брендови за уште поголем избор и на други парчиња.

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                   

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

14.
May.
2021.
БЛОГ
За да сме целосно подготвени за сите убавини што допрва доаѓаат, овој петок правиме преглед на најстилските фустани од нашите нови колекции кои се како созда...
07.
May.
2021.
БЛОГ
Доколку поради некоја причина на 8 – ми март не и го кажавте она што имавте на вашата мајка или пак не успеавте да ја израдувате со некој подарок, оваа...
05.
May.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во вашата омилена онлајн продавница Fashion Group во рамки на промоцијата Flash Deals ги ставивме најубавите парчиња за топлата сезона што е пред...
04.
May.
2021.
БЛОГ
За топлите денови што следат, брендот подготви целосно нова колекција во која вметна некои од омилените класици како поло маичките и оние со препознатливото ...
29.
Apr.
2021.
БЛОГ
За денот да е уште поубав, токму од денеска во продавниците на Fashion Group стартува празничното намалување од -30%, но и многу други промоции на вашите оми...
28.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа сезона, најстилските модни додатоци за разубавување на секоја комбинација се со потпис на Parfois од каде доаѓаат и најубавите кампањи кои повикуваат на...
27.
Apr.
2021.
БЛОГ
Овие денови се збогуваме со топлите парчиња во потемни нијанси и целосно се препуштаме на пастелната палета на бои кои секогаш потсетуваат на долги и топли п...
26.
Apr.
2021.
БЛОГ
Иако се чини дека сосема заборавивме како изгледаа ваквите настани кои во последно време се одржуваат преку разните видови на онлајн платформи, гламурот на о...
23.
Apr.
2021.
БЛОГ
За прекрасните денови што доаѓаат, направивме колекција едноставно наречена „Кежуал – шик“, токму во стилот во кој сакаме да ги поминеме сл...
22.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа година, темата е „Да ја обновиме нашата Земја“, па она за што ние денеска сакаме да разговараме е од колкава важност се и одржливите материј...