Барај
Parfois нè води на незаборавна авантура со новата уникатна колекција
БЛОГ

Parfois нè води на незаборавна авантура со новата уникатна колекција

12.04.2021.

 

 

Постои ли нешто поубаво од долга и топла летна авантура...? Иако се чини како да подзаборавивме на овие моменти, омилениот бренд за модни додатоци Parfois на совршен начин нè потсетува колку е значаен мирот додека уживаме на омилената плажа со омилената музика, во друштво на оние со кои сакаме да ја споделиме убавината на денот.

 

Во новата кампања во која брендот ги промовира неодоливите парчиња кои толку многу потсетуваат на безгрижни топли денови, уште еднаш нè потсетува колку е важно понекогаш целосно да се посветиме на себеси и да уживаме во убавите нешта.

 

Светлите нијанси, лежерните материјали и летните дезени се нешто на што дизајнерите на брендот се насочија овојпат, прикажувајќи цела линија совршено летни парчиња со кои секоја дама ќе посака да ја заокружи совршената комбинација за топлите денови.

 

Авантурата на двете пријателки која е прикажана преку неодоливите фотографии направени на совршено летно место, одлично ја прикажува визијата на брендот за топлата сезона и колку модните додатоци можат да ја истакнат секоја комбинација.

 

Како што и тие самите ќе кажат, очекувајќи ги пооптимистичните денови кои се пред нас, да уживаме во моментот и вистински да го живееме, носејќи го она што прави да се чувствувате убаво.

 

Оваа сезона, сите девојки се вљубени во непредвидливите комбинации, па така, не двоумете се и на омилениот фустан со принт додајте му ги впечатливите кружни обетки, а косата дополнително украсете ја со свилена марама со шик дезен.

 

Во колекцијата ќе најдете некои од најголемите трендови за оваа сезона: мали чанти во неон нијанси, модни додатоци од тексас, впечатливи обетки во интензивни бои, очила во шик форми, но и широки кошули кои се како создадени за комбинации со фармерки со висок струк.

 

Како што ќе кажат од брендот, летните модни додатоци никогаш не треба да бидат здодевни. Ако претходно колоритната марама ја носевте само на врат со омиленото палто, оваа топла сезона, истата ја носиме заедно со костимот за капење, како блуза со омилените панталони, но и како додаток за чанта сакајќи дополнително да ја разубавиме истата.

 

Овој понеделник е како создаден за онлајн нарачка или посета на продавницата на Parfois во Скопје Сити Мол каде покрај новите парчиња, ќе пронајдете и многу други што ќе ве освојат на прв поглед!

 

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                                 

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

05.
May.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во вашата омилена онлајн продавница Fashion Group во рамки на промоцијата Flash Deals ги ставивме најубавите парчиња за топлата сезона што е пред...
04.
May.
2021.
БЛОГ
За топлите денови што следат, брендот подготви целосно нова колекција во која вметна некои од омилените класици како поло маичките и оние со препознатливото ...
29.
Apr.
2021.
БЛОГ
За денот да е уште поубав, токму од денеска во продавниците на Fashion Group стартува празничното намалување од -30%, но и многу други промоции на вашите оми...
28.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа сезона, најстилските модни додатоци за разубавување на секоја комбинација се со потпис на Parfois од каде доаѓаат и најубавите кампањи кои повикуваат на...
27.
Apr.
2021.
БЛОГ
Овие денови се збогуваме со топлите парчиња во потемни нијанси и целосно се препуштаме на пастелната палета на бои кои секогаш потсетуваат на долги и топли п...
26.
Apr.
2021.
БЛОГ
Иако се чини дека сосема заборавивме како изгледаа ваквите настани кои во последно време се одржуваат преку разните видови на онлајн платформи, гламурот на о...
23.
Apr.
2021.
БЛОГ
За прекрасните денови што доаѓаат, направивме колекција едноставно наречена „Кежуал – шик“, токму во стилот во кој сакаме да ги поминеме сл...
22.
Apr.
2021.
БЛОГ
Оваа година, темата е „Да ја обновиме нашата Земја“, па она за што ние денеска сакаме да разговараме е од колкава важност се и одржливите материј...
21.
Apr.
2021.
БЛОГ
Откако пред неколку дена ви ја претставивме колекцијата и фантастичните парчиња од истата, денеска се потсетуваме зошто Boss е еден од најдобрите брендови на...
20.
Apr.
2021.
БЛОГ
Од денеска, во продавниците на вашите омилени брендови на Fashion Group како и онлајн, и официјално започнува меѓусезонското намалување до -30%, но и многу д...