Барај
Ја славиме автентичноста на жената: Подароци само за неа!
БЛОГ

Ја славиме автентичноста на жената: Подароци само за неа!

03.03.2021.

 

 

Месец март е убав по многу работи... Една од нив е и Интернационалниот ден на жената, 8 – ми март, кога дополнително ја славиме убавината и автентичноста на жените.

Иако клише, но повеќе од точно е дека тоа треба да се случува секој ден, сепак, постои еден ден кој е целосно посветен на сите исклучителни постигнувања на жените и нивната важност во општеството.

Сакаме да веруваме дека вам не ви треба посебен ден за дарување, но особено на овој, треба да им посветите особено внимание на жените во вашиот живот.

Токму поради тоа и за да ви ја олесниме потрагата по совршениот подарок, создадовме колекција во која сместивме стилски и уникатни подароци за 8 – ми март од кои знаеме дека ќе го одберете вашиот фаворит.

Без разлика на тоа дали вашата дама е тип на жена која обожува фустани, чанти, накит или пак некое друго парче, во оваа колекција ќе најдете сè што ќе помислите дека е соодветно за неа.

Секако, во истата дамите ќе најдат совршен подарок и за нивните пријателки, мајки и други важни личности во животот, па така, оваа среда е соодветен ден за да ја направите вашата онлајн нарачка или пак да ги посетите продавниците на нашите брендови.

Овој 8-ми март, одвојте време за себе и закажете ја омилената масажа која постојано ја одложувавте, нарачајте го омиленото јадење за семеен ручек во природа, одете на долга прошетка со пријателките што не сте ги виделе одамна и сите други работи на кои подзаборавивте.

Секако, покрај подарокот, оваа година обидете се да ја напишете и совршената порака за вашата сакана, пријателка, мајка или сестра... со што ќе им кажете зошто тие се омилените дами во вашиот живот.

Потсетете ги дека не само овој ден, туку секој останат, тие се дамите без кои не можете, дамите кои секогаш зрачат посебна енергија, секогаш се уникатни и полни сила и автентичност.

А вие, наши дами, во секојдневната трка со животот, не заборавајте да се ставите себеси на прво место, бидејќи љубовта кон самите себе е подеднакво важна како онаа кон останатите.

Секој ден од оваа година, славете се самите себе, а на Интернационалниот ден на жената, потсетете ги сите останати колку е тоа важно.

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                               

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

14.
Apr.
2021.
БЛОГ
Ако мислевте дека оваа среда не може да биде поубава, она што треба да го знаете е дека само денеска, ќе добиете -20% на целата колекција полна со тренди и у...
13.
Apr.
2021.
БЛОГ
Сите парчиња на германскиот луксузен бренд и овојпат се како создадени за ултра стилски комбинации, за секој еден клиент на брендот кој секогаш има уникатна ...
12.
Apr.
2021.
БЛОГ
Постои ли нешто поубаво од долга и топла летна авантура...? Иако се чини како да подзаборавивме на овие моменти, омилениот бренд за модни додатоци Parfois на...
09.
Apr.
2021.
БЛОГ
Сакајќи да ви го разубавиме секојдневието, овој викенд организиравме неколку промоции на онлајн продавницата на Fashion Group, но и во продавниците на брендо...
08.
Apr.
2021.
БЛОГ
Она што ние го направивме за да ви ја олесниме потрагата по најубавите парчиња е оваа шик колекција полна неодоливи парчиња совршени за пролет, од кои вие са...
07.
Apr.
2021.
БЛОГ
Парчиња од исклучително нежен материјал во бои и модели како никогаш досега, дополнително разубавени со впечатливи дезени кои никогаш нема да сакате да ги по...
06.
Apr.
2021.
БЛОГ
Популарниот бренд за новата пролетна сезона понуди сосема нова и исклучително стилска колекција едноставно наречена „Forward“ со што повторно ја ...
05.
Apr.
2021.
БЛОГ
Посетете ги продавниците на нашите брендови каде мерките за заштита од пандемијата се на највисоко можно ниво и подготвени дочекајте ги топлите денови на кои...
02.
Apr.
2021.
БЛОГ
Шетајќи по Широк сокак, се уверивме дека впрочем убавите работи не се измениле, туку само добиле нова димензија поради пандемијата – девојките сè...
31.
Mar.
2021.
БЛОГ
Во продавницата на Replay и онлајн на fashiongroup.com.mk пристигна новата ултра шик и урбана колекција на брендот чии парчиња се обожувани ширум светот.