Барај
Ѕвездите блеснаа на Златните глобуси: Дамата од The Queens’ Gambit највпечатлива!
БЛОГ

Ѕвездите блеснаа на Златните глобуси: Дамата од The Queens’ Gambit највпечатлива!

02.03.2021.

 

 

Иако сосема поинакво од секое друго издание на кое се сеќаваме, овогодинешната церемонија за доделувањето на „Златните глобуси“ беше можеби и најинтересното нешто на што сме биле сведоци од почетокот на пандемијата.

Пренесувано од две локации – една во Њујорк, друга во Лос Анџелес, водителките Ејми Пулер и Тина Феј уште еднаш направија вистинско шоу кога е шегата во прашање.

Очекувано, традиционален црвен килим речиси и да немаше, освен презентерките кои беа повикани на сцената и изгледаа подобро од кога и да е. Сите останати ѕвезди на кои им беа доделени награди оваа година, се вклучуваа онлајн и тоа беше нешто навистина историско.

Со оглед на тоа што од почетокот на пандемијата, познатата мрежа „Нетфликс“ постојано нижеше успеси, очекувано беше и на доделувањето на „Златните глобуси“, тие да го добијат најголемото внимание.

Особено популарната серија „The Crown“ која за кратко време стана една од најкултните на сите времиња, ја доби наградата за најдобра драмска телевизиска серија, додека планетарно популарната „The Queen’s Gambit“ ја доби наградата за најдобра лимитирана серија, додека прекрасната Ања Тејлор Џој ја освои наградата за најдобра телевизиска актерка.

Најдобар актер во светот на филмот беше Сара Барон Коен, најдобра актерка Андра Деј, додека пак за најдобар филм за изминатата година беше одбран фаворитот „Nomadland“.

Иако без црвен килим и публика која секогаш ја прави атмосферата уникатна, дамите и оваа година сосема се потрудија да блеснат во неодоливи креации, но се чини сето внимание на медиумите го предизвика актерката од „The Queen’s Gambit“, Ања Тејлор Џој која за пригодата одбра темно зелена креација од Диор, со ултра луксузен накит со потпис на Тифани.

Доколку сè уште немавте време да ги погледнете најдобро облечените ѕвезди на црвениот килим и онлајн на Златните глобуси, сега е вистинскиот момент за тоа.

 

 

Купувајте онлајн каде и да сте. Преземете ја бесплатната мобилна апликација FashionGroup:                                               

 

 

Остави коментар

Trenutno nema komentara

Слични статии

14.
Apr.
2021.
БЛОГ
Ако мислевте дека оваа среда не може да биде поубава, она што треба да го знаете е дека само денеска, ќе добиете -20% на целата колекција полна со тренди и у...
13.
Apr.
2021.
БЛОГ
Сите парчиња на германскиот луксузен бренд и овојпат се како создадени за ултра стилски комбинации, за секој еден клиент на брендот кој секогаш има уникатна ...
12.
Apr.
2021.
БЛОГ
Постои ли нешто поубаво од долга и топла летна авантура...? Иако се чини како да подзаборавивме на овие моменти, омилениот бренд за модни додатоци Parfois на...
09.
Apr.
2021.
БЛОГ
Сакајќи да ви го разубавиме секојдневието, овој викенд организиравме неколку промоции на онлајн продавницата на Fashion Group, но и во продавниците на брендо...
08.
Apr.
2021.
БЛОГ
Она што ние го направивме за да ви ја олесниме потрагата по најубавите парчиња е оваа шик колекција полна неодоливи парчиња совршени за пролет, од кои вие са...
07.
Apr.
2021.
БЛОГ
Парчиња од исклучително нежен материјал во бои и модели како никогаш досега, дополнително разубавени со впечатливи дезени кои никогаш нема да сакате да ги по...
06.
Apr.
2021.
БЛОГ
Популарниот бренд за новата пролетна сезона понуди сосема нова и исклучително стилска колекција едноставно наречена „Forward“ со што повторно ја ...
05.
Apr.
2021.
БЛОГ
Посетете ги продавниците на нашите брендови каде мерките за заштита од пандемијата се на највисоко можно ниво и подготвени дочекајте ги топлите денови на кои...
02.
Apr.
2021.
БЛОГ
Шетајќи по Широк сокак, се уверивме дека впрочем убавите работи не се измениле, туку само добиле нова димензија поради пандемијата – девојките сè...
31.
Mar.
2021.
БЛОГ
Во продавницата на Replay и онлајн на fashiongroup.com.mk пристигна новата ултра шик и урбана колекција на брендот чии парчиња се обожувани ширум светот.