Барај
%
×
New collection

Free spirit od spring.

Риби: Секогаш спремни за трансформација благодарение на слободниот дух!
БЛОГ

Риби: Секогаш спремни за трансформација благодарение на слободниот дух!

 

 

Продолжуваме со модниот хороскоп во кој неколку месеци наназад говориме за стилот на знаците, а овојпат, цел месец им посветуваме на рибите.

 

 

Секогаш слободни и ведри во духот, расположени за разговор во секое време, она што ги крактеризира кога говориме за стилот на рибите се секогаш уникатните комбинации, благодарение на нивната способност за трансформација за која секогаш се спремни.

Она на што рибите можеби најмногу се посветени кога говориме за шопингот, се чевлите во кои секогаш одново се вљубуваат, па повеќе од сигурно е дека имаат неколку чифта за избор во секое време.

 

 

Со оглед на тоа што се воден знак, рибите уживаат во лесните и удобни комбинации како резултат на нивната поврзаност со водата, а секогаш се спремни и за забава, особено оние со ретро тема за што секогаш имаат подготвено комбинација.

Во однос на бојата, рибите како знак се вљубени во нежните нијанси како светло зелена и виолетова, во кои и веројатно ќе најдете најголем број парчиња во нивниот плакар.

Кога се комбинациите во прашање, тие секогаш црпат инспирација од магичните работи, па затоа често ќе ги видите во кошули со лелеави ракави, широки панталони, лежерни фустани и што уште не.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Иако посебни во стилот, луѓето родени во знакот риби не се љубители на големи шопинг центри, па затоа секогаш можете да ги видите во некоја шармантна продавница на аголот полна винтиџ работи.

 

Ние направивме една супер комбинација која неодоливо потсетува на вашиот знак, а стилските парчиња од истата можете да ги најдете во продавницата на Hugo и Fashion&Friends.

 

Како ви се допаѓа?

 

 

16.03.2023.
Trenutno nema komentara

Слични статии

24.
Mar.
2023.
БЛОГ
Ако веќе сте љубители на Liu Jo, треба да знаете дека од неодамна во продавницата на Fashion&Friends покрај обувките, можете да ги најдете и ултра стилск...
22.
Mar.
2023.
БЛОГ
Оваа сезона, подгответе се за нови авантури со парчињата од машката капсулна колекција на Guess, целосно инспирирана од јунакот на „Corto Maltese&ldquo...
21.
Mar.
2023.
БЛОГ
Внимававме на нијансите, за истите секогаш да одговараат на вашето расположение, па така во нашиот избор ќе најдете костим во пастелна нијанса, кошула во сит...